Connect with us

Oyun

God of War Ragnarok’un çıkış tarihi açıklandı!

God of War Ragnarok’un çıkış tarihi sonunda belirlendi

God of War Ragnarok'un çıkış tarihi açıklandı!

2022 yılının en çok beklenen oyunlarından biri olan God of War Ragnarok’un çıkış tarihi belli oldu. Sony şirketi Playstation markasının resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile God of War Ragnarok’un 9 Kasım 2022 tarihinde piyasaya sürüleceğini açıkladı. Böylelikle bir süredir geliştirme süreciyle ilgili spekülasyonlara maruz kalan God of War serisinin devam oyunu Ragnarok’un 2022 yılında çıkacağı doğrulanmış oldu.

”Çıkış tarihimizi ve God of War Ragnarok oyunundan yepyeni baba-oğul fragmanını heyecanla bu haberi bekleyen God of War hayranları ile paylaşabilmekten mutluluk duyuyoruz. Ragnarok yaklaşırken Kratos ve Atreus’un karşılaşabileceği bazı tehlikelere göz atmanızı dileriz.”

Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklama ile ayrıca God of War Ragnarok için ön siparişlerin 15 Temmuz‘da açılacağı belirtildi. Oyun içerisinden birçok yeni görüntü ve dövüş sahnesi paylaşan Sony, God of War Ragnarok’u planlanan tarihte piyasaya sürmeyi hedefliyor. İlk olarak 2021 yılında çıkması planlanan God of War Ragnarok, geliştirici ekibin sağlığının ve refahının daha iyi korunabilmesi amacıyla bir sonraki seneye ertelenmişti. 2022 yılında ise bir türlü istediği haberleri alamayan hayranlar, gelişim süreciyle ilgili problemlerin baş gösterdiğine inanıyordu.

Geçtiğimiz haftalarda Santa Monica ekibinden bazı çalışanlar God of War Ragnarok’un 2022 yılında çıkış yapacağını açıkça belirtmişti. Sony tarafı ise birden sessizliğini bozarak merakla beklenen serinin devam oyununun 9 Kasım tarihinde çıkış yapacağını açıkladı. Kratos ve Atreus’un önceki oyunda Thor ile karşılaşmasıyla sonlanan zorlu hikayesi Ragnarok öncesinde devam edecek.

Freya ve Thor intikam için dönecek

2018 yılında çıkan God of War oyununda oğlu Baldur’u kaybeden Freya, Kratos’tan intikamını almak için geri dönecek. Bunun yanı sıra öldürdüğü tanrıların öcünü almak için Kratos’un peşine takılan Thor, ilk oyunun son sahnesinde sıkı bir düşman olacağının belirtilerini vermişti. God of War Ragnarok’un ana hikayesi ise Kratos ve oğlu Atreus’u İskandinav mitolojisinin ilk tanrılarından biri olan Tyr’e götürecek.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun