Connect with us

Espor

Google’da Burger King örnek gösterildi

Burger King, oyun tutkunları için geliştirdiği Pro-Gamer menüler ile dijital pazarlama alanında örnek gösterildi.

Burger King iletişim kampanyalarında kullandığı “Hedef kitlemiz neredeyse oradayız” stratejisiyle hayata geçirdiği pazarlama faaliyetleriyle adından bahsettiriyor. Hem online hem offline mecralarda gençleri yakalamak adına son yıllarda tüm dünyada popülerliği artan espor kategorisini sahiplendi ve “gamer”lar için Pro-Gamer menüyü geliştirdi.

Burger King, izlenme ve satış rakamlarıyla başarı sağlama ve kendi hedef kitlesine bire bir uyan bu yeni kitleyi sahiplenme hedefiyle yola çıktı. Burger King “Gamer”ların günlük rutinlerini gözlemleyerek onlardan edindiği geri bildirimlere göre onlara uygun menüleri geliştirdi.Bunun yanı sıra yalnızca esporcuları değil evde oyun oynarken vaktin basıl geçtiğini farketmeyen ve “ne yemek yapsak?” derdinde olan bütün “Gamer” kitlesini yanına aldı.

Bu yeni menüyü hedef kitleye tanıtmak üzere YouTube’da genç-yetişkin oyuncu profiline odaklanan bir kampanya yürüten Burger King, dijital medya ajansı Krombera ile birlikte YouTube ve e-spor dünyasının dinamiklerine uygun “challenge” konseptli, bir film hazırladı. Film ana ve bumper videolar ile hedef kitleye tanıtılırken, kampanyanın bütün iletişimi sadece dijital kanallardan profesyonel e-spor oyuncuları ile iş birliği yaparak desteklendi.

Dijitalde yaşayan gençlere ulaşmak için sadece dijital kanallardan iletişim yapan marka, kullanılan mecralarda bilgisayar oyunları oynayan “gamer” kitle üzerinde etkileşim yarattı. Bu geliştirdiği etkileşim ise herkes tarafından sevilip her iki tarıfı(Gamer-Burger King) mutlu etti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor