Connect with us

LoL

Görev bildirimlerinde büyük yenilik!

Artık Baron, Ejderha veya Vadinin Alametini çaldığınızda, gururunuz okşanacak!

Görev Bildirimleri

Vadide amaç sadece minyonları ve düşmanları öldürüp, kuleleri yıkıp oyunu kazanmak değil. Bunların dışında takımların düşmanı daha kolay alt etmeleri için yapması gereken birçok görev bulunuyor. Vadinin Alameti, Ejderha ve Baron!

Şuanda düşman takımın elinden büyük bir uğraş ile Vadinin Alametini, Ejderhayı veya Baron’u çalsanız, karşınıza “Mavi takım Baron’u katletti.” tarzında bir bildirim çıkar. Yetenek ve azim dolu bu büyük uğraşın karşılığında bu bildirim sanki küçük kalıyor gibi öyle değil mi?

Yeni bildirimler PBE arenasında test aşamasında. Yapılan değişikliklerle vadideki iki takım için olan ortak görevlerin bildirimleri “Mavi Takım Kırmızı Takımın elinden Baron’u çaldı!” gibi değişikliklere uğrayacak.

Geliştirici ekip oyunu görsel ve oynanış açısından ne kadar geliştirseler de, oyuncuları ateşleyecek, heveslendirecek küçük noktalara da büyük dokunuşlar yapmadan geçemiyor. Bu dokunuşlar oyuncuların daha heyecanlı ve istekli olarak oyuna sarılmalarını, maç sırasında oyuna daha iyi odaklanmalarını sağlıyor. Bu değişikliğin arkasında ise küçük bir matematiksel hesaplama yatacak.

Örneğin iki takım da Ejderha için savaşıyor ve iki takım da Ejderha’ya hasar veriyor. En çok hasar veren taraf ve iki takım arasındaki hasar farkı hesaplanıp, Ejderha öldüğünde daha çok hasar veren takım Ejderhayı öldüremezse “X Takım Ejderhayı Y Takımının elinden çaldı!” şeklinde bir anons duyulacak. En azından geliştirici ekibin düşünceleri bu yönde. Bu sayede de kimin daha çok emek verip, kimin büyük bir kurnazlıkla görevi tamamlandığı anlaşılacak.

Bunun dışında tek başınıza Vadi görevlerini düşman takımın elinden çalarsanız “OyuncuAdı Ejderhayı X takımının elinden çaldı!” şeklinde bir bildirim ekranda belirecek.

Şimdilik geliştirici ekip bu tip önemli anların kodlamalar sayesinde nasıl hatırlanacağını ve kayıt edilip hesaplanacağını test ediyor. Test sonuçlarında iyi bir noktaya varıldığında ve herkesi tatmin ettiğinde, bu özelliği Vadide de göreceğiz. Açıkçası, heyecanla bekliyoruz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL