Connect with us

LoL

LCK takımlarından Griffin, koç ekibiyle yollarını ayırdı

Kötü bir sezon geçiren Griffin, koç ekibiyle yollarını ayırdı!

gbm griffin

LCK‘in bu sezon kötü performans sergileyen takımı Griffin, tüm koç ekibi ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Organizasyon, ana koç Han “H Dragon” Sang-yong ve ligimizde de forma giymiş şu an ise koçluk yapan Lee “GBM” Chang-seok ile karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdığını duyurdu.

Griffin, geçtiğimiz günlerde de Park “Untara” Ui-jin, Son “Ucal” Woo-hyeon ve Park “Viper” Do-hyeon’la yollarını ayırdığını duyurmuştu. Koç ekibinin de takımdan ayrılması ile şu an orijinal kadrolarından sadece Choi “Sword” Sung-won ve Lee “Tarzan” Seung-yong kalmış durumda. Bir sezonda Dünya Şampiyonası elemelerinden düşme-çıkma maçı oynama potasına düşen takımın böyle ayrılıklar yaşaması çok da şaşırtıcı değil.

Takım bu sezon LCK’de 5-13 skorla sonuncu sırada yer aldı. LCK yükselme serilerini oynamak zorunda kalan takım önce Seorabeol Gaming‘e sonra da SANDBOX Gaming‘e yenilerek ligden düştü.

Bu sezon ligde yer alamayacak takım, önümüzdeki sene partnerlik sistemine geçildiğinde belki lige tekrardan dönebilir.

Griffin koç ekibinin ayrılığı ise gayet net. Takım çoğu karşılaşmada seçim yasaklama ekranını kazanmasına rağmen oyun kazanmakta çok zorlanıyordu. Takım savaşlarındaki iletişimsizlikler ve mekanik hatalardan dolayı oyun kaybeden takımdan koç ekibinin ayrılmak istemesi anlaşılır bir karar.

H Dragon ve GBM henüz gelecek planlarından bahsetmedi. Belki LCK belki de LPL‘de yer almak isteyebilirler.

League of Legends 10.11 yaması muhtemel değişiklikler

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi aynı zamanda da oyun ve espor sevdalısıyım. Oyun oynamayı ve esporla alakalı tartışmayı, sohbet etmeyi, yazı yazmayı severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

LoL