Connect with us

Espor

Guild Esports, 4 milyon pound zarar ettiğini açıkladı!

David Beckham destekli espor organizasyonu, 6 aylık bir süre içinde zarar ettiğini bildirdi.

İngiltere merkezli espor organizasyonu Guild Esports, 31 Mart 2021’de sona eren altı aylık dönemde 4,3 milyon sterlin zarar ettiğini açıkladı. Organizasyon,  Guild Akademisine, içerik oluşturmaya ve kurumsal altyapıya yaptığı yatırımı gösterdi.

Guild Esports tarafından yaklaşık 4,4 milyon sterlinlik idari gider bildirdi. Mali sonuçlarda ayrıca altı aylık dönem için 368.990 £ gelir de ortaya çıktı. Buna 283.625 Sterlin para ödülü ve 58.000 Sterlin’in üzerindeki ortaklık gelirlerinin de dahil olduğu belirtildi.

Guild, VALORANT, FIFA ve Rocket League gibi birçok espor oyununda kendini kanıtlamış bir takım ve David Beckham destekli espor organizasyonudur. Takım için bu sene büyük yatırımlar yapılmıştı. Ayrıca, organizasyonun çevrimiçi espor eğitim abonelik hizmeti olan Guild Academy, bu yıl Mayıs ayında resmi olarak hizmete girdi.

Guild Esports CEO’su Kal Hourd, finansal sonuçlar hakkında şu sözlere yer verdi: “İlk halka arzımızdan bu yana ilk altı ayda, sınıfının en iyisi e-spor takımlarına, içerik oluşturuculara, yaşam tarzı kıyafetlerine yatırım yapma ve bunları oluşturma stratejimizi hayata geçirdik. Akademi sistemi, tam olarak desteklenen bir operasyon ekibi ile birlikte.


İlginizi Çekebilir:

PUBG Mobile National Championship Türkiye turnuva takvimi paylaşıldı!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor