Connect with us

Espor

Guild Esports, 5 milyon sterlin zararda

David Beckham, espora yatırım yapan değerli sporculardan birisidir. 2020’de Beckham, hisselerin önemli bir bölümünü satın aldı ve İngiliz organizasyonu Guild Esports‘un ortak sahibi oldu. Organizasyonun son dönemlerde oluşan mağlubiyetler iyi bir yatırım olmadığını gösterdi.

Şu anda Rocket League, FIFA 22, Fortnite ve Valorant’ta kadroları bulunan İngiliz organizasyonu, geçtiğimiz günlerde Apex Legends ekibine veda etmek zorunda kaldı.

İngiliz organizasyonu 5 milyon sterlinlik zarara uğradı, 31 Mart’tan bu yana yaklaşık 15 personeli işten çıkardığını açıkladı.

Tabii ki, harcamaların büyük kısmı maaşlara, ticari faaliyetlere, akademi takımının kurulmasına ve takipçilerine harcandı. Ayrıca 11 yaş üstü genç oyuncuların yetiştirileceği resmi organizasyonu Londra da açılmasını sağladı.

Guild Esports, 30’dan fazla sponsorluk anlaşması imzaladı

Guild, 30’a yakın sponsorluk anlaşması ile organizasyonu geliştirmeye çalıştığını hisselerini yükseltmeye çalıştığını söyledi.

Yeni ortaklar arasında birçok sektörden markaları yer alıyor. Bu yıl iki yeni sponsorluk anlaşması imzaladı. Ocak 2022’de Guild, kripto borsası Bitstamp ile 4,5 milyon sterlin değerinde üç yıllık bir anlaşma ile en büyük sponsorluk anlaşmasını gerçekleştirdi.

Diğer bir sponsorluk ise Razer Gaming Chairs ile iki yıllık bir anlaşma sağladı. Guild, Ekim 2021’de 3,6 milyon sterlin değerinde üç yıllık bir sponsorluk anlaşmasını sonlandırdı, ancak organizasyon, iptal edilen anlaşmanın Bitstamp anlaşmasıyla daha da kârlı olduğunu söyledi. Toplam sözleşmeli sponsorluk geliri, 31 Ocak 2022 itibariyle 8,4 milyon sterlin iken şu anda 8,56 milyon sterlin seviyesinde bulunuyor.

 

Bilgisayar oyunları ve espor ile ilgilenen birisiyim bunları yazıya dökmeyi severim.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor