Connect with us

Espor Haber

H2K ve PSG beraber EU LCS partnerliğine başvuruyor

PSG – H2K söylentisi gündeme bomba gibi düştü.

ESPN’in yapmış olduğu habere göre H2K ve PSG bir araya gelerek EU LCS partnerliği için birlikte başvuru yapacak. Anlaşmanın daha önce PSG ile LGD Gaming arasında gerçekleşen Dota 2 anlaşmasına benzediği söyleniyor. Eğer anlaşma gerçekleşirse iki kulüp ortak bir League of Legends takımı kurmuş olacak.

EU LCS Mart ayında yaptığı açıklama ile partnerlik sistemine döneceklerini açıklamıştı. Şuan ligde yer alan takımlar partnerlik için 8 milyon euro (60 milyon TL) öderken, lige yeni katılan takımlar ise 10,5 milyon euro (79 milyon TL) ödeyecek. Lig tarihinde ilk kez, hem oyuncular için hem de kulüpler için gelir paylaşımı yapılacak.

Paris Saint-Germain‘i daha önceden LoL sahnesinde izleme fırsatı yakalamıştık. PSG ekibi 2 mevsim EU Challanger’de mücadele etmiş, fakat başarılı olamayarak LoL sahnesine veda etmişti. LoL’de bir başarı elde edemeyen ekip diğer alanlara yönelmiş ve girişimlerine oralarda devam etmişti.

H2K ve PSG neden partnerlik için birlikte başvuru yapıyor?

EU LCS tarafından yapılan açıklamalara göre H2K‘in tek başına partner olması mümkün gözükmüyordu. 2016 yılında Dünya Şampiyonası’nda yarı final oynamayı başaran H2K, o günden beri büyük bir düşüş yaşıyor. Bu düşüşe dur diyemeyen ekip partnerlik için elverişsiz olarak görünüyordu. Hatta ekip daha önceki zamanlarda NA LCS partnerlik sistemine başvuru yapmıştı. PSG tarafı da yine LoL kariyerinde pek başarılı bir kulüp sayılamaz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor Haber