Connect with us

Güncel

Haaland: Satranç oynamaktansa Assassin’s Creed oynarım, daha iyi

Haaland, Magnus Carlsen’e satranca karşı düşüncelerini belirtti

erling haaland

Borussia Dortmund’da forma giyen genç futbolcu Erling Haaland, katıldığı bir soru-cevap etkinliğinde Assassin’s Creed oyuncusu olduğunu belirtti.

Birçok sporcudan sorular alan yıldız isim Haaland, verdiği bir cevapta satrançtan çok hoşlanmadığını belirtip Assassin’s Creed’i tercih ettiğini ifade etti. Haaland’a soru soran isimler arasında satrançta dünya şampiyonu olan Magnus Carlsen de bulunuyordu. Yıldız futbolcunun vatandaşı, sevilen isme satrancı sevip sevmediğini sormasının ardından bir adım öteyi düşünüp kendi cevabını da hazır etmişti. Satranç oyuncusu, ne beklersin?

Geliştiriciler VALORANT hikaye modu hakkında konuştular

Carlsen: Satrancı seviyor musun?

Håland: Hayır.

Carlsen: Neden ki? Satrancın futbola benzeyen birçok yanı var. Kaleci şah, forvet ise vezir.

Håland: Yok be, bir türlü sevemedim satrancı yani. Erik Botheim dahil olmak üzere satrancı seven birçok arkadaşım var, ama neden sevdiğini de anlamıyorum. Bir el satranç oynayacağıma oturup biraz Assassin’s Creed oynamayı tercih ederim. Satrancı Martin Odegaard daha çok sever. O satrancı halletsin, ben şut atmayı hallederim.

Dünya satranç şampiyonuna gayet net bir şekilde cevap veren isim, milli takımdan takım arkadaşı Martin Odegaard’ı da anmadan geçmedi.

Oyun merakını babasının internet kafesinde edinmiş bir dilbilim öğrencisi. Editörlük yapar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel