Connect with us

Espor Haber

Habertürk’ten espor haberi: “Oyunun başından kalkmıyorlar”

Habertürk TV’den #espor haberi geldi: “Oyunun başından kalkmıyorlar”

Habertürk TV’den bir espor haberi geldi. “Oyunun başından kalkmıyorlar” başlığıyla sunulan haberde espor ve sağlık konularının üzerinde durulurken, Türkiye’deki dijital oyun sektörünün yetkin isimlerinden Sinan Akkol’un görüşlerine yer verildi. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından yapılan açıklamalarla başlayan haber, Sinan Akkol’un görüşleriyle tamamlandı.

“8 saatlik, 10-12 saatlik oyun sekansları ve bunun haftanın 5-6 gününde tekrarlanması kesinlikle sağlıklı değil” diyen Akkol, oyunun gerekli olduğunu ama bu kadar büyük zamanlara yayılmaması gerektiğini düşünüyor.

Dünya Sağlık Örgütü’nün oyun bağımlılığının akıl sağlığını bozuyor açıklamasına yer verilen haberde, bu oyunların dünyaca ünlü bir turnuva unsuru olduğunun vurgusu yapıldı. Türkiye’deki karşılaşmalardan da sahnelerin yer aldığı içerikte sektörün maddi durumunda da bahsedildi.

Kısa bir haber olması nedeniyle tam olarak aktarılamayan espor – sağlık ilişkisi odaklı haberi Habertürk’ün resmi YouTube kanalından da izleyebilirsiniz.

Habertürk TV’nin espor üzerine yaptığı haber:

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor Haber