Connect with us

Oyun

Halo Infinite dünya genelinde 20 milyon oyuncuya ulaştı

Microsoft’un gelirleri %20’lik artışla 51.7 milyar dolara ulaştı

Halo Infinite dünya genelinde 20 milyon oyuncuya ulaştı

Activision Blizzard satın alımı sonrası dünyanın en büyük üçüncü oyun şirketi haline gelen Microsoft, 2022 mali yılının ikinci çeyreğine dair rapor paylaştı. Şirket, Xbox üzerinden elde edilen gelirlerin %10 artış gösterdiğini açıkladı. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında piyasaya sürülen Halo Infinite ise dünya genelinde 20 milyon oyuncuya ulaşarak Halo franchise tarihinin en iyi açılışını yapmış oldu. Öte yandan Xbox markasının bir diğer önemli üyesi Forza Horizon 5, toplamda 18 milyon oyuncu tarafından tercih edildi.

Şimdiye kadar bize katılan 20 milyondan fazla spartanla, Halo Infinite‘in Halo franchise tarihinin en büyük açılışını yaptığını duyurmaktan heyecan duyuyoruz! Bu harika yolculukta bir sonraki adımda bize katıldığınız için herkese teşekkür ederiz.”

Ücretsiz multiplayer sürümüyle milyonlarca oyuncu çeken Halo Infinite, şüphesiz ki Xbox markasının beklentilerini fazlasıyla karşıladı. Oyun çıktıktan sonraki haftalar içerisinde Fnatic, Acend, FaZe Clan, Cloud9 gibi büyük espor organizasyonları kendi profesyonel Halo takımlarını kurdu. Özellikle Amerika’da bir hayli popülerliği artan oyun, zaman zaman Twitch platformunda en çok izlenen oyunlar arasına girmeyi başardı.

Microsoft İcra Kurulu Başkanı Satya Nadella’nın açıklaması şu şekilde:

”Bu çeyrekte rekor katılım ve gelir gördük. Game Pass, PC ve konsol genelinde 25 milyondan fazla aboneye ulaştı. Bu sömestrda incelemeler almak ve kullanım rekoru kırmak için yeni AAA kalite oyunlar çıkardı. Forza Horizon 5 toplamda 18 milyon oyuncuya ulaşırken 20 milyondan fazla kişi Halo Infinite oynayarak tarihteki en büyük Halo lansmanı gerçekleşti.”

Microsoft’un mali raporunda paylaşılan bazı bilgiler:

  • Toplam gelir %20’lik artışla 51.7 milyar dolara yükseldi
  • Faaliyet geliri %24’lik artışla 22.2 milyar dolara yükseldi
  • Net gelir % 21’lik artışla 18.8 milyar dolara yükseldi
  • Hisse başına kazanç %22’lik artışla 2.48 dolara yükseldi.
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun