Connect with us

Espor

Hans Sama, tenis oynamanın profesyonel oyunculuk hayatına kattıklarını anlattı!

Yıldız nişancı @Hanssama, tenis oynamanın profesyonel oyunculuk hayatına kattıklarını anlattı!

hans sama rogue lec

Espor sahnesi belki de en heyecanlı ve sinirleri geren profesyonel sahnelerden biri. Özellikle de bu kadar popülerleşip milyonların izlediği bir spor koluna dönüştüğünden beri. Avrupa profesyonel ligi olan LEC‘de de bu rekabet hat safhada. Fakat Rogue nişancısı Hans Sama bu baskılara ve heyecana çocukluğundan beri hazır! Geçmişte üst düzey bir tenis oyuncusu olan nişancı rekabetle ilgili geçmiş deneyimlerinden bahsetti.

Hans Sama tenis oynamaya altı yaşında başladı ve o zamanlarda bile etrafındaki insanlar onu geleceğin şampiyonu olarak adlandırıyordu. Küçük yaşta gösterdiği üst düzey performans bu izlenimi oluşturmuştu.

“Bazı yönlerden baskıyla nasıl başa çıkabileceğim konusunda bana yardımcı oldu çünkü tenis oynarken omuzlarımdaki yük çok fazlaydı.”

LEC Yaz Mevsimi 6.hafta 1.gün maçları tamamlandı

Genç oyuncu tenis oynarken bir çok turnuvada oynamış fakat her seferinde daha ileri gitmek istemesine rağmen bir ödül alamamış. Ayrıca yaptığı açıklamaya göre üzerindeki bu baskı League of Legends profesyonel oyuncusu olmasında karar vermesine yardımcı olmuş.

Bildiğimiz gibi bir çok profesyonel oyuncu yüksek seviyede oynarken heyecanına yenik düşebiliyor. Sahne ışıkları, izleyicilerin gürültüsü ve büyük turnuvalarda yükseldikçe gelen o kazanma baskısı ile her oyuncu mücadele edemeyebiliyor.

Sonuç olarak Hans Sama git gide çok daha profesyonel bir oyuncu olmaya devam ediyor. Sezon dörtte yükselişi başlayan oyuncu şu günlerde yaklaşımını tamamen değiştirmiş gibi görünüyor. 2016‘da Misfist‘e girmeden önce arkadaşlarıyla kurdukları takımlarla farklı etkinliklere katılmış olan oyuncu, şu an belki de  LEC’nin en iyi nişancısı konumunda!


Riot Games sahne düzenine geri dönüyor!

8 yaşından beri oyun oynayan, esporla tanıştıktan sonra hayatı değişen bir insan. 10 yıllık League of Legends oyuncusu. Bilgisayar mühendisi.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor