Connect with us

Hearthstone

Hearthstone 22 Mayıs Kart Dengelemeleri

Rise of Shadows Solo Adventure’ından sonra #Hearthstone şimdi de dengeleme değişiklikleriyle karşımızda

Hearthstone’da her yeni genişleme paketinden sonra oyun dengesini zorlayan desteler ortaya çıkmakta. Peki son değişikliklerde neler var?

Oyun verilerini inceleyip değerlendirdikten sonra geri bildirimleri de inceleyen Blizzard belirli bir program çıkardı. İlk olarak göze çarpan Rogue destelerindeki aşırı güçlü kartlar ve beklenmedik bir kombo ile maçı 30-40 tura kadar uzatabilen Archivist Elysiana kartı. Bu dengelemenin sebepleri kısaca Rogue ve Warior destelerinin karşılıklı olarak çok tercih edilmeleri ve birbirlerine karşı farklı şekillerde öne geçtiğinde maçın dönüşü olmaması. Blizzard diğer meta destelerine nazaran daha az desteyle karşısında durabileceğiniz bu Control/Bomb Warior ve Lackey’li Tempo Rogue dengelenmesi gerektiğini düşündü.

Dengeleme Değişiklikleri

1)EVIL Miscreant – Artık 1/4. (Önceden 1/5 di)

Blizzzard; bu kart çoğu Rogue oyuncusunun çok değer kazanıp bir de onu 3-4 tur oyunda tutarak karttan gereğinden fazla yararlanılabilindiği için tehlikeli olarak görmüş. Bu kartı 1/4 olarak dengeledi.

2)Raiding Party – 4 mana oldu (Önceden 3 manaydı)

Blizzard; hem Wild’da hem de Standart’ta beklendiğinden daha çok yer aldığını gördüğü bu kartın kombosuyla fazla güçlü olduğuna karar verdi. Yine de oyuncuların karta olan ilgisinden dolayı kartı bozmadan kullanılması için bir mana arttırdı.

3)Preparation – Alt metni değişti: Bundan sonra oynanan spell (2) mana aza kullanılır.(Önceden 3 mana aza kullanılıyordu)

Bu dengelemeler arasında en ses getireni bu oldu. Çünkü uzun yıllardır bulunan bu kartın değişmesi genel Rogue oyuncularını üzmüşe benziyor. Blizzard açıklamasında: Basic ve Classic kartlardan yaptığımız bütün değişiklikler oyunun uzun vadeli sağlığı için önemli. Bu kartın Rogue için önemini bildiğimiz için kartın gücünü azaltırken hem de Rogue destelerinden çıkarılmamasını da istedik. Preparation hala Eviscerate ve Sap ile kombolanabiliyor olması yine destelere girebilmesini sağlayacaktır.

4)Archivist Elysiana – 9 mana oldu. (Önceden 8)

Blizzard; kartı ilk yaptığında yalnızca Shudderwock ile tekrara kullanılabileceği düşünülürken oyuncuların Control Warior’a bu kartı yerleştirip bir de Baleful Banker veya Youthful Brewmaster ile bir maçta birden fazla kullanınca bu kartın mana kullanımı önemli olduğu belli oldu. Bir turda yapılmasını engellemek adına Archivist Elysiana 9 manaya çekildi.

Önceki kart değişikliklerinde olduğu gibi, bu değişiklikler yapıldıktan sonra 2 hafta içinde bu kartları tam Arcane Dust değeriyle parçalayabileceksiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Hearthstone