Connect with us

Hearthstone

Hearthstone Dünya Şampiyonu Fujitora kimdir?

Dünyanın konuştuğu oyuncumuz Fujitora’yı tanımaya var mısınız?

Bu sefer dünyanın konuştuğu bir isimden bahsedeceğiz sizlere. Öyle bir isim ki espor etkinlikleri arasında oldukça popüler olan WESG turnuvasında ülkemize ilk altın madalyayı getiren bir isim. Sıkı durun! Bu videomuzun konusu Fujitora!

1995 Almanya, Bremen doğumlu olan Kaan “fujitora” Çekli, Yeditepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünde okuyor. Öğrenci kimliğinin yanında aynı zamanda profesyonel bir Hearthstone oyuncusu olan Kaan, yaklaşık 3 yıldır Hearthstone oynuyor. Oyuncu, şu an League of Legends ve CS: GO takımlarından tanıdığımız Royal Bandits takımının kadrosunda yer alıyor.

Turnuvalara ilk olarak 2015 yılında katılmaya başlayan Fujitora, 2015 ASUS Rog Summer turnuvasında 17. sırada yer aldı. Hemen ardından Fireside Gathering turnuvasında şampiyon olmayı başardı. 2016 yılı da kendisi adına kötü geçmeyen oyuncu, DreamHack Valencia turnuvasında 22. sırada yer aldı. Dreamhack turnuvasının ardından Taiwan Excellence Gaming Cup turnuvasında 16 oyuncu arasından en iyisi olmaya çalıştı ancak 4. sırada yer aldı.

Çok çalışın bir o kadar da yayın izleyin!

Fujitora kişisel sosyal medya hesaplarını da oldukça aktif kullanıyor. Hatta Facebook fan sayfasında hayranlarına ve oyuna yeni başlayanlara kısa rehber tarzında bir yazı yayınladı. Oyuna yeni başlayanların ilk başta oyunu çok fazla oynaması gerektiğini belirten Fujitora, sadece oynamanın değil aynı zamanda çok fazla yayın izlemenin de gerekli olduğunu söylüyor. Ayrıca oyunculara taktikler veren Fujitora, mutlaka turnuvalara katılın ve kendinizi turnuva formatlarına alıştırın diyor.

2017 Fujitora’nın yılı oldu!

Fujitora için kariyerindeki en büyük sıçramayı 2017 yılında gerçekleştirdi desek yanlış söylemiş olmayız. 2017 yılında katıldığı 4 turnuvadan da şampiyon olarak ayrılan oyuncu, ülkemizi yurt dışında başarılı şekilde temsil etmeye devam etti. Önce Cerberus Invitational Hearthstone Masters ve Tavern Hero şampiyonlukları, daha sonra onu tüm dünyanın şampiyonu yapacak ve ülkemize ilk altın madalyası gelecek olan WESG turnuvası ile adını daha büyük kitlelere duyurdu.

Üst üste gösterdiği başarılar sonunda onu Gosugamers’in belirlediği, dünyanın en iyi Hearthstone oyuncularının yer aldığı sıralama listesinde ilk 20 arasına soktu. Bu kadar azim ve çok çalışma sonunda onu dünya şampiyonluğuna kadar götürecekti.

Temsilcimiz Space Soldiers’ın da CS: GO alanında katıldığı turnuvada, Fujitora Hearthstone arenasında dünya şampiyonluğuna erişen isim oldu. Rakiplerini tek tek alt eden Fujitora, peşi sıra gelen galibiyetlerin sonunda şampiyon olmayı başardı ve 150 bin dolar ödülü takımına kazandırdı.  Turnuva boyunca sadece rakibi osnildo isimli oyuncuya yenilen Fujitora, geri kalan karşılaşmalarda rakiplerini devirmeyi başardı ve dünya şampiyonu oldu. Fujitora’nın aldığı dünya şampiyonluğu ile WESG tarihinde Türkiye, ilk defa bir altın madalya kazanmış oldu.

Bu başarı kolay olmadı!

Sonunda hedefine ulaşan ve dünya şampiyonu olan Fujitora’nın başarısının altında oldukça fazla çalışmak var. Okul hayatından, sosyal yaşantısından hatta sağlığından fedakarlıklar ederek bu başarıyı sağladı. Oyuncu, Facebook hesabından birçok kez oyunu bırakmak istediğini ama her seferinde hırsına yenik düştüğünü belirtiyor. Fujitora’nın bu sözlerinden alınacak bazı dersler var: Eğer çok çalışırsanız ve başarılı olmak isterseniz, eninde sonunda hedefinize ulaşabilirsiniz. Ama sadece oyunu oynamak yeterli değil. Oyunculuk hayatınızı profesyonel bir şekilde yönetmeniz de çok önemli.

Ülkemize büyük gurur yaşatan Fujitora’yı bir kez daha tebrik ediyoruz. Umarız başarıları burada sınırlı kalmaz ve göğsümüzü bir çok defa kabartmaya devam eder.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hearthstone