Connect with us

Hearthstone

Hearthstone ekim dengeleme değişiklikleri ve oluşan off-meta desteler

Hearthstone’un ekim ayındaki kart dengelemeleri ve oluşan meta karşıtı destelere göz attık.

Hearthstone’da ekim ayındaki değişikliklerden sonra ortaya çıkan değişik ve yüksek kazanma oranlı desteleri inceleyeceğimiz bu yazıda öncelikle değişikliklere bakıp irdeleyelim.

Ekim Ayı Dengeleme Değişiklikleri

Giggling Inventor – Mana kullanımı 7 (Mana kullanımı 5’di)

Giggling
Giggling Inventor, The Boomsday Project genişletme paketi ilk açıklandığı zaman güçlü olduğu fark edilmesine karşın, agresif destelerin(Agro) savunması zor olan yapısını tek kart ya da iki kart ile çözmesi BLIZZARD’ın başını çok ağrıttı. Bu kartı düzenlerken 6 manada bile güçlü olduğunu söyleyen BLIZZARD, 7 manaya yükselttiği Giggling Inventor hala çoğu oyuncunun korkulu rüyası. Giggling Inventor’un bize göre 7 mana olma sebebi ise 6 mana olup bütün even-cost(çift mana değerli) destelerine girip onları yeterinden fazla güçlendireceği içindi.

Mana Wyrm – Mana kullanımı 2 (Mana kullanımı 1’di)

MANA WYRM
Oyunun ilk başından beri olan Classic Deste Kartlar arasında bulunan Mana Wyrm her agresif Mage(Sınıf) destesi metaya girdiğinde yükselen kart oluyordu. Bu kartın manasını arttırarak kartın destelere alınması azalmasa da agresifliği bir nebze durduruldu. Eski bir kartın değiştirilmesi genel olarak oyuncuları üzse de her agro Mage metasında ortaya çıkmaması adına iyi bir değişiklik oldu.

Aviana – Mana kullanımı 9 (Mana kullanımı 10’du)

Aviana
Aviana kartına olan değişiklik standart formatta etkili değil. Wild’da olan değişiklikler genel kazanma yüzdesi %70 – %75 olan desteler için yapılıyor. Oyunda 10 manada Aviana ile Kun the Forgotten King birlikte elinizdeyse tekrar 10 mana kristaliniz doluyor ve elinizdeki bütün minion kartları oynayabiliyordunuz. Bu kartların ikisiyle oyun kazanılabilmesinden dolayı Avianna, bir elde ikisinin oynanmaması için 10 manaya çekildi.
AvianaKun

Ekim Ayı Off-Meta Desteleri

1)Resurrect Priest

Resurrect Priest destesi; yüksek canlı tauntları Divine Spirit’ ve Power Word: Shield gibi kartları kullanarak canını daha da yükseltip Topsy Turvy ile canıyla atağını değiştirerek tek turda yüksek hasarlar çıkarmak üzerine kurulmuş bir destedir. Oynaması zevkli olmasa da maç kazanmak için kullanılıyor. Kazanma yüzdesi ise %71.2.
Priest
*Destenin Kodu:

AAECAa0GBL7IAsLOAtD+AqCAAw3tAeUE1QjRCtIK 1wryDNHBAuXMAujQAuPpAvLxAvv+AgA= (Boşluğu silerek kodu alabilirsiniz.)

2)Star Aligner Druid 

Star Aligner Druid destesi: Canı 7 olan Injured Blademaster, Mossy Horror, Charged Devilsaur kartları Carnivorous Cube ile çoğaltıp Star Aligner’ı kullanarak maçı kazanmayı hedefleyen destenin kazanma yüzdesi ise %67.3

Druid

*Destenin Kodu: 

AAECAZICApTSApvoAg5AX+kB1QjkCMbCAofOApjSAp7SAovhAoTmAsvsAo3wAquAAwA=

3)Tempo Rogue 

Off-Meta destelerin sonuncusu Tempo Rogue olan agresif destenin kazanma yüzdesi %66. Erken oyunda Fal’Dorei Strider kartlarını oynayıp 4/4 spider’ları desteye gönderip sonunda da Myra’s Unstable Element ile hepsini yere serebiliyor olması destenin genel gücü.

Rogue

*Destenin Kodu:

AAECAaIHBLIC7QKvBOf6Ag20AYwCzQO9BJsFiAfdCIYJgcIC68IC3NEC2+MCpu8CAA==

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hearthstone