Connect with us

Hearthstone

Hearthstone Rehberi: Yeni başlayanlar için genel bir rehber

Hearthstone Rehberi: Yeni başlayanlar için genel bir rehber

Hearthstone kategorimizi aktif olarak kullanmaya başladık. Bu içeriğimizde Hearthstone hakkında genel bir bilgi verdikten sonra meta destelerini göstereceğiz.

Hearthstone Genel Bilgi

Heartstone: Card – Board Game kategorisinde, farklı oyun modları olan en kolay anlaşılan sıra tabanlı bir kart oyunudur.

4 Modu olan oyundaki Play mode kendi destenizi hazırladığınız ve Çevrimiçi oyun modunda 2 format bulunmakta Standart ve Wild. Oyun 11 Mart 2014 yılında başladığı için yrni oyuncuların oynaması adına son 2 yılın destesini barındıran Standart formatı 21 Haziran 2016’da oyuna ekledi.

Standart ilk

Bu tarihten itibaren her yılın ilk geliştirme paketiyle Mart-Nisan arasında yenilenen modda sadece son iki yılın desteleri kullanılıyor. Şu anda kullanılan destelerden The Witchwood ve The Boomsday Project gelecek sene de kullanılabilecek geliştirme paketleri iken Kobolds & Catacombs, Knights of the Frozen Throne ve Journey to Un’Goro 2019 Mart-Nisan arasında Wild formata geçiş yapacak. Wild formatı ise şu ana kadarki bütün destelerin olduğu daha eski oyunculara hitap ediyor.

Year of Raven
Bu iki format ta da hem Ranked(Dereceli) hem de Casual(Sıradan) moda sahip. Dereceli sistemi yeni oyuncular ile eski oyuncular arasında fark arttığı için sıfırdan başlayan oyunculara 50-25 arasını getirdi. 25-1 arasında ödüller için…

50-25
Maçlar kazanıldıkça aşağı doğru inilen dereceli sisteminde 1 seviyeyi tamamlayanlar LEGEND oluyor.

Oyun modlarından Adventure mod oyun içinde Yapay zekaya karşı çerezlik diyebileceğimiz tarzda mini oyunlar bulunmakta.

Adventure

Arena oyun modu ise rastgele bir sınıf seçip rastgele gelen 3 karttan birini seçerek 30 kartlık desteyi oluşturup oynanan bir oyun modu. 3 malubiyet alana kadar ya da 12 zafer kazanana kadar bitmeyen bu mod oyun içi altın ile 150 Gold oyun dışından ise 1.99 € (Avrupa sunucusunda).

Arena 1Arena 2

Son oyun modu ise Tavern Brawl(Bar Kavgası): kendine özgü kurallarla özel maçlarda çok oyunculu ve ya tek oyunculu olarak oynayabildiğimiz bir oyun modudur. Şuanki Cadılar bayramı(Hallow’s End) etkinliğinde 2 özel Tavern Brawl var, bunlar Monster Smash ve The Headless Horseman Rides Again.

Yeni Başlayan Oyuncular İçin Öneriler: Kartları tanıyıp oynamaya alışana kadar arenaya fazla girmeyin ve Günlük görevlerinizi yerine getirin. yeni gelen geliştirme paketlerini ve Classic desteleri almayı tercih edin.
Hearthstone ile alakalı daha fazla içerik için PlayerBros’u takip etmeyi unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Hearthstone