Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Danimarkalı ekip Heroic, fnatic’i devirerek ESL One Cologne’de hayatta kaldı!

Danimarka temsilcisi @heroicgg, İsveç devi @FNATIC’i saf dışı bıraktı!

Danimarkalı ekip Heroic, fnatic'i devirerek ESL One Cologne'de hayatta kaldı!

ESL One Cologne 2020‘de çeyrek finallere yalnızca bir adım kaldı. Oynanacak son karşılaşmalar ile birlikte iki takım daha turnuvaya veda edecek ve turnuvanın çeyrek final bölümüne geçilecek. Çeyrek final bölümünde mücadele edeceğini kesinleştiren ekiplerden biri de bugün belli oldu. Danimarka temsilcisi Heroic, playoff biletini kaptı.

İsveç devi fnatic ile eşleşen Heroic, ESL One Cologne 2020 Europe‘ta oldukça iyi bir başlangıç yapmış ve yıldızlar karması FaZe Clan’ı 2-0 ile geçmişti. İkinci maçında ise G2 karşısında 2-1 ile mağlup olan Heroic, kazananın çeyrek final bileti kapacağı karşılaşmada fnatic engelini aşmayı bildi.

Danimarka temsilcisinin seçimi olan Vertigo haritası ile BO3 formatındaki seriye merhaba dendi. T tarafında iyi bir başlangıç yapan ekipte yakın zamanda kadroya dahil olan René TeSeS” Madsen rüzgarı esti. 16-11 ile Heroic, Vertigo haritasının galibi olurken TeSeS ise 23-19‘luk istatistiği ile takımını sırtladı.

İkinci harita Overpass‘i ise uzun yıllardır fnatic’in oldukça iyi oynadığı biliniyor. Rakiplerinin yasakladığı ve İsveçlilerin çok iyi olduğu bu haritada Heroic tüm izleyenleri şaşırtmayı bildi. T tarafında başlayan fnatic ilk yarıyı 9-6 üstünlükle kapattı. İkinci yarıda ise Heroic, geri dönüşün fitilini ateşledi. fnatic savunmasını parçalayan Danimarkalılar, müthiş bir geri dönüş ile skoru 16-11 yapmayı bildi ve ikinci harita puanını da elde ederek seride galip gelmeyi başardı.

Bu sonuçla birlikte Jesper JW” Wecksell ve ekibi fnatic, ESL One Cologne 2020 Europe‘a veda etti. Heroic ise çeyrek finale adını yazdırdı.

 

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Counter-Strike Global Offensive