Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Heroic Odense yolunda!

Danimarkalı ekip, ev sahibi olacağı ESL Pro League finallerinde!

ESL Pro League Season 10 Europe‘ta mücadele eden Danimarka temsilcisi Heroic, Odense şehrinde düzenlenecek olan ESL Pro League Season 10 Finals‘a katılmaya hak kazandı.

B grubunda mücadele eden ekip, ilk karşılaşmasında Ninjas in Pyjamas‘ı 2-0 ile geçerek gruba 3 puanla merhaba demişti. İkinci karşılaşmada ise Fransız devi Vitality‘e mağlup olan Heroic, son olarak Sprout ile karşı karşıya geldi. 

Alman ekip karşısında serinin ilk haritası Dust2’de 16-4’lük skor ile kaybeden Heroic, adeta şoka uğramıştı. Grupta daha önce çıktığı 2 karşılaşmadan da mağlup ayrılan Heroic’e bu şekilde farklı bir skorla kaybetmek, Danimarkalıların moralini biraz olsun bozmuştu tabii ki. Fakat kendi seçimi olan Inferno’da kendine gelen Heroic, 16-8’lik skor ile seride beraberliği yakalamayı da bilmişti. Serinin son haritası ise Overpass oldu. Oldukça çekişmeli geçen haritada son şansı için mücadele eden Sprout, 16-14 ile mağlup olup turnuvaya veda eden taraf olurken, Heroic ise Danimarka’nın Odense şehrinde düzenlenecek olan ve ev sahibi olacağı finallere katılmaya hak kazandı.

Bu galibiyet ile Heroic, ESL Pro League Season 10 Europe’tan Odense biletini kapan ikinci takım oldu. Danimarka’daki dev turnuvaya katılmaya hak kazanan ilk takım ise temsilcimiz Özgür “woxic” Eker’li mousesports olmuştu. FaZe Clan, OpTic ve BIG‘in bulunduğu A grubundan namağlup şekilde çıkan mousesports, Aralık ayının 6’sı ve 8’i arasında düzenlenecek olan ve $750.000‘lık dev ödül havuzu bulunan turnuvaya katılmaya hak kazanmıştı.

ESL Pro League Season 10 Americas‘tan ise Kuzey Amerika temsilcisi Evil Geniuses ve Gabriel “FalleN” Toledo’nun önderliğindeki MIBR, Odense’de mücadele etmeye hak kazanan diğer takımlar oldu. Bakalım toplamda 16 takımın mücadele edeceği finallerde 12 takımlık boşluğu kimler dolduracak?

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive