Connect with us

VALORANT

Hiko, kendi VALORANT ajan güç sıralamasını paylaştı

100 Thieves VALORANT takım kaptanı Hiko, metanın güçlü ajanlarını paylaştı!

hiko valorant

Dereceli sıraların açılmasının ardından yükselmek isteyen oyuncular diğer oyunlarda olduğu gibi metayı takip etmeye başladılar. 100 Thieves VALORANT takım kaptanı Hiko da yaptığı yayın sırasında ajanlara bir güç sıralaması yaptı!

Hiko, yaptığı sıralamanın yüksek seviye ya da profesyonel seviye oyunlar için geçerli olduğunu da belirtti.

“Burada tekli dereceliden bahsetmiyoruz. Burda eğlence için oynamaktan bahsetmiyoruz. Ayrıca burada takım kompozisyonundan da bahsetmiyoruz. Burada bahsettiğimiz profesyonel seviyede hangi ajanların gerçekten çok işe yaradığı.”

Sage ile başlayan oyuncu, bu ajanın oyundaki en iyi ajan olduğuna da değindi. Şu an oyunda takım arkadaşlarını iyileştirebilen bir başka ajan olmadığından dolayı Sage’in değeri çok daha fazla oluyor. Ayrıca kendini de iyileştirebildiği için bire bir çatışmalarda da güçlü. Bu yüzden skor potansiyeli de yüksek. Rakibin atağını yavaşlatabilmesi ve takım arkadaşlarını diriltebilmesi onu S sınıfına dahil ediyor.

Sage’in yanında S sınıfındakibir başka ajan da Cypher. Görüş ve görüş kısıtlaması yetenekleri ile oyunun belki de en çok bilgi edindiren ajanı olduğu için bu sınıfta olmayı hak ediyor.

Son S sınıfı ajan ise Brimstone. Sis yeteneğinin oyundaki en iyisi olduğunu söyleyen Hiko, her ne kadar “sıkıcı” bir ajan olduğunu düşünse de gayet etkili bir ajan olduğunu ekliyor.

Omen ilk A sınıfı ajan. Özellikle kör etmesi ve sisleri ile Operator oyuncularına büyük avantaj sağlıyor. Hiko, Bind hariç tüm haritalarda Omen’in oynanması gerektiğini düşünüyor. Görüş yeteneği ve ultisi ile skor potansiyeli olduğu için Sova da A sınıfına dahil olan bir diğer ajan.

A sınıfının son ajanı da Raze. Bir çok yüksek seviye oyuncunun işlevsel yeteneğe sahip olmadığı için beğenmediği ajanı Hiko çok fazla hasar potansiyeli olduğu için buraya ekliyor.

Breach için de Omen ya da Sova yoksa A sınıfı bir ajan diyen Hiko, Operator metasında B sınıfına düştüğünü ekliyor.

Jett ve Phoenix de son iki B sınıfı ajanlar oluyor. Kendilerine has yetenekleri olsa da yeteri kadar işlevsel olmadıkları için şimdilik B sınıfındalar.

Hiko’ya göre Viper ve Reyna ise C sınıfı ile oyunun en düşük seviye ajanları. Bir çok yüksek seviye oyuncuya göre Reyna’nın kör etmesi oyundaki en güçlü yeteneklerden biri. Fakat Hiko, Reyna’nın güçlü olabilmesi için skor alması gerektiğini fakat profesyonel seviyede bunun garanti olmadığını düşünüyor.

Genel Güç Sıralaması:

  • S sınıfı: Sage, Cypher, Brimstone
  • A sınıfı: Omen, Sova, Raze
  • B sınıfı: Breach, Jett, Phoenix
  • C sınıfı: Viper, Reyna

cNed hakkındaki Avrupa iddiaları güçlenmeye devam ediyor!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT