Connect with us

Oyun

Homeworld 3 önümüzdeki yıla ertelendi

Bu yılın sonlarında çıkması beklenen Homeworld 3 erteleme aldı

Homeworld 3 önümüzdeki yıla ertelendi

İlk olarak 2019 yılında duyurulan gerçek zamanlı strateji oyunu Homeworld 3’ün çıkış tarihi önümüzdeki yıla ertelendi. Geliştirici stüdyo Blackbird Interactive ve yayıncı Gearbox Publishing sosyal medya üzerinden yaptıkları ortak açıklamayla birlikte söz konusu ek zamanın oyuncuların beklentilerini karşılamak için kullanılacağını belirtti. 2003 yılında çıkan ve oldukça ilgi gören Homeworld 2’nin devamı niteliğinde olacak oyun için net bir çıkış tarihi verilmedi.

”Homeworld 3’ün çıkış tarihini 2023 yılının ilk yarısına kaydırma kararı aldık. Homeworld 3’ü mümkün olan en iyi kalitede sunmak Blackbird Interactive ve Gearbox Publishing’in önceliği olmuştur ve bu serinin oyuncuların kalbinde özel bir yere sahip olduğunun farkındayız. Bu tutku yaptığımız işi besliyor ve ek süreyi sağlıklı ve sürdürülebilir şekilde kalite taahhüdümüzü yerine getirmek için kullanacağız. 

Blackbird Interactive herkesin hayalini kurduğu Homeworld 3’ü geliştiriyor ve bu yazın sonlarında düzenlenecek Gamescom etkinliğinde daha fazla detay paylaşacağımız için heyecanlıyız. Devam eden desteğiniz için teşekkür ederiz.”

Homeworld 3 kapsamlı bir hikaye moduna sahip olacak ve tekli oyunu ön planda tutacak. Serinin önceki oyunlarında olduğu gibi Homeworld 3’ün savaş mekaniği gelişmiş bir 3D balistik sisteme dayanacak. Megalit adındaki uzay harabelerinde düşman gemileriyle çatışacağınız Homeworld 3 oyununda gerektiği zaman filonuzu gizlemek önemli olacak. Homeworld 3‘ün Türkçe altyazı, seslendirme ve arayüz desteği bulunmayacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun