Connect with us

Espor

Hüseyin Can Yıldırım: “Thunderbolts Gaming artık bana ait değildir”

Thunderbolts Gaming’de sahiplik yapısı değişti.

Hüseyin Can Yıldırım: "Thunderbolts Gaming artık bana ait değildir"

Son dönemde özellikle VRL Türkiye: Birlik ligi ve VCT 2022 Türkiye Aşama 1 Challengers etkinliklerinde performansı ile gündeme gelen Thunderbolts Gaming yönetiminde gerçekleşen büyük değişiklik, 23 Şubat Çarşamba gününün öğle saatlerinde duyuruldu.

TBG ekibinin kurucusu ve aynı zamanda yöneticisi olan Hüseyin Can “Drakhan” Yıldırım, TwitLonger üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte takımdan tamamen ayrıldığını açıkladı.

Yıldırım, yaptığı açıklamada imzaları atmalarının ardından düzgün bir şekilde açıklama yapmak istediğini belirtip şöyle devam etti:

“TBG artık bana ait değildir. Bu takımı oyuncular için kurmuştuk. Sizin gibi oyunculardan oluşan sizleri dinleyen bir takım olması için kurduk. Takımın artık sahibi Anıl Kırca ve İsmail Enes Vuraldır. Takımın tüm ASSETLERi (banka hesaplarında) dahil olarak devrini gerçekleştirdim. Hem yönetim hem de yapı olarak takım değişikliğe gidecek. Ben artık sizler gibi maçları taraftar olarak izlemek istiyorum.”

“Espor değil de oyun piyasasında olmak istiyorum artık.”

Hüseyin Can Yıldırım açıklamasının devamında gelecekte neler yapmak istediğine de değindi. aklında ufak tefek yalnız projelerin olduğunu dile getiren Yıldırım, “Bunlardan birisi önceden bahsettiğim gibi değişik oyunları oynayıp YouTube da video hazırlamak olacak. Espor değil de oyun piyasasında olmak istiyorum artık.” dedi.

Thunderbolts Gaming’in emin ellerde olduğunu düşündüğünü söyleyen Yıldırım, açıklamasını “Zamanla ne olur ne gösterir bende bilemiyorum, hep beraber bunu sizlerle beraber yanyana göreceğiz. Ben daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi eğlenceli işleri tercih ettim.” sözleri ile sonlandırdı.

Yeni Thunderbolts Gaming yöneticisi PapamoE’den ilk açıklama geldi

Hüseyin Can Yıldırım’ın görevini devrettiğini duyurduğu açıklamanın ardından Thunderbolts Gaming’in yeni yöneticisi ve aynı zamanda genel menajeri Anıl “PapamoE” Kırca’dan da bir açıklama geldi.

Değişen bir şeyin olmadığını ve daha önce de kulübü beraber yönettiklerini söyleyen Kırca, “Yönetimde olan tek değişiklik Hüseyin Can’ın Espor dışındaki bireysel işleri ve projelerinden dolayı dinlenmeye ve zamana ihtiyacı olmasıdır. Kendisi kağıt üstünde olmasa da hala kulübümüzün bir parçasıdır. Fahri üyemizdir ve can yoldaşımızdır. Bunu asla bir veda olarak düşünmüyoruz. TBG’nin ona ihtiyacı olduğu anda tekrar görevinin başına döneceğinden eminim.” sözlerini dile getirdi.

Takımdaki değişikliğe de değinen PapamoE, kulübün as başkanı olan İsmail Enes Vural hakkında “Hüseyin Can’ın ayrılığı sonrası kulüpte başkanlık görevini ben üstlendim. As başkanımız ise İsmail Enes Vural’dır. Daha önce kulübün genel menajerliğini ve valorant koçluğunu yapıyordum bildiğiniz üzere. İsmail Enes Vural da aynı şekilde yöneticimiz, valorant analistimiz ve hukuk danışmanımızdı. Birçok işi bir arada yapmak bizim için zor bir durum olacağı için artık tüm emeğimizi sadece yönetim tarafına aktarıyoruz.” şeklinde konuştu.

Açıklamasında Thunderbolts Gaming VALORANT takımı hakkındaki düşüncelerini de paylaşan Anıl “PapamoE” Kırca, VALORANT tarafında çok istekli ve yetenekli bir takımlarının olduğunu söylerken, gelecek planları hakkında “Biz bu takımı çok daha güçlü kılmak için birkaç girişimde bulunacağız ve önümüzdeki günlerde çok daha güçlü ve yetenekli bir Valorant ekibi göreceğinizden hiç şüpheniz olmasın.” dedi.


İlginizi Çekebilir:

BBL Esports VALORANT Koçu Vlad, görev değişikliği hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor