Connect with us

Espor

HWA artık Kudret Çoruk yönetiminde olmayacak

HWA yönetiminden ayrılık haberi geldi.

HWA Gaming ile dört yılı geride bırakan Kudret Çoruk, HWA’dan ayrıldığını açıkladı. Euro Cups ve HWA maceralarının ardından dün gece bu projeleri kendisi adına noktaladığını belirten Çoruk, ilerleyen dönemde yeni iş tekliflerini bekliyor olacak. Sinan Yamuç’un yönetimi ve espor projelerini bırakmasıyla HWA’nın yönetimine Kudret Çoruk geçmişti.

12 yıl önce, HWA’nın kurulma aşamasında Sinan Yamuç ile tanışmasının espora girişi olarak nitelendiren Çoruk, bu süreçten itibaren espor organizasyonlarında ve Dota 2 bünyesinde birçok organizasyonda yer aldı. Sinan Yamuç’un espor sahnesinden emekli olmasının ardından yönetimi devralan Çoruk, yaklaşık dört yıldır HWA’nın yönetimiyle ilgileniyordu.

“Her zaman da bu sevgim devam edecek”

“4 yıldır parçası olduğum HWA Gaming & Euro Cups’dan ayrılmış bulunmaktayım. 4 yıldır diyorum ama Espor’a giriş serüvenim 12 yıl önce HWA’nın kurulma aşamasında Sinan “DreDD” Yamuç ile tanışmamla başlamıştı. Sonrasında Dota 2 takım menajerliği, Euro Cups organizasyonları falan derken birlikte daha çok iş yapmaya başladık. Daha sonrasında ise kendisinin esporu bırakmasının ardından şirketin Genel Müdür pozisyonuna beni uygun gördü ve bu son 4 yıllık süreç böylece akıp gitti. HWA her zaman çalıştığım bir yerden öte kendi sahip olduğum bir yer gibiydi her zamanda bu sevgim devam edecek.”

“Beraber sevindik, beraber ağladık”

Bu süreçte bir çok başarı elde ettik, bir çok yenilgi yüzü gördük, beraber sevindik beraber ağladık, yeri geldi heyecandan uyuyamadık, yeri geldi üzüntüden yemek yiyemedik.. Her bir başarı ya da yenilgiyle yüzleşirken bunların bizim için ne ilk ne de son olacağını bilerek ilerledik. Bu süreçte bana bu sorumluluğu uygun gördüğü için Sinan Yamuc’a sonrasında ise bu 4 yıllık süreçte bize patrondan öte abi olan Ahmet Taruz’a çok minnettarım.

“Ayrı ayrı teşekkürler”

“Elimden geldiğince her bir ekip çalışanımı desteklemeye çalıştım. Bu yeri geldi oyuncu oldu yeri geldi hakem, editör, grafiker vs. Her zaman en iyisi olmamız için uğraştım. Bu hiç bir zaman ben değil biz algısıydı. Bu yolda kimsenin hakkını yememeye çalıştım, umarım arkamı döndüğümde bana küskün, dargın olan kimse kalmamıştır. Emeğini benimle paylaşan onlarca kişiye ayrı ayrı teşekkürler”

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor