Connect with us

Espor

I-TECH 2019 Fuarı Ankara Üniversitesi’nde yapıldı

I-TECH 2019 tamamlandı. 14-15-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde düzenlenen etkinlik toplamda 3 gün sürdü.

I-TECH 2019 tamamlandı. 14-15-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde düzenlenen etkinlik toplamda 3 gün sürdü. Etkinliğe şehir içinden ve Ankara dışından binlerce kişi katıldı.

Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlikte, bir çok teknoloji, oyun ve enerji firmaları stand açıp ürünlerini tanıtma fırsatı buldu.

Ünlü YouTuber Orkun Işıtmak’ın da katıldığı oturumda, güzel bir sohbet ortamı oluştu. Soru cevap şeklinde ilerleyen sohbette Orkun Işıtmak merak edilen sorulara cevap verdi.

PlayStation 4 platformunda PES19 ve FİFA19 oyunlarında çeşitli etkinlikler düzenlenip, turnuvalar yapıldı. Aynı zamanda INGAME GROUP‘unda katıldığı etkinlikte,  1v1 formatında ZULA turnuvası yapıldı.

Redbull kızlarının sürekli olarak espor oyuncularına içeceklerini sunduğu turnuva alanında ise, iki oyunun şampiyonası kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Counter Strike:Global Offensive şampiyonasında Frig kupasını kazanmak için adeta kıyasıya kapışan takımlar da mutlu sona United to Kill takımı ulaştı. Dört üniversite iki şehir takımının katılımıyla, ilk defa üniversite takımlarıyla şehir takımlarının karşılaşmasının sağlandığı Frig kupasında gülen taraf şehir takımlarından finalde Oldschool takımını BEO3 formatında 2-0 yenen United to Kill takımı oldu.

League of Legends şampiyonasında ise gülen taraf TED Koleji takımı oldu. Finalde Ankara Üniversitesinin League of Legends  takımıyla oynayan TED koleji takımı turnuvayı 2-0 kazanmasını bildi.

Counter Strike:Global Offensive şampiyonasında sıralama şu şekilde oluştu;

 1. United to Kill
 2. Oldschoool
 3. Hacettepe Üniversitesi

League of Legends şampiyonasında sıralama şu şekilde oluştu;

 1. TED Koleji
 2. Ankara Üniversitesi
 3. Ankara Üniversitesi

Ödüller ise şu şekilde oluştu;

League of Legends ve Counter Strike:Global Offensive şampiyonalarında ilk üçe giren her takım oyuncusuna Education First,  30 Adet EF Online İngilizce Eğitim Paketi hediye edildi.

Aynı zamanda turnuvanın MVP oyuncularına ise Reeder marka oyuncu tableti hediye edildi.

İlk üçe giren takımların kupa ve madalyaları Türkiye Elektronik Sporlar Federasyonu Ankara il temsilcisi Yunus ARGAN tarafından teslim edildi.

Cosplay tarafında  ise  birçok cosplay, Ankara’nın en büyük cosplay yarışmasında ödülleri kazanabilmek için birbirleriyle yarıştılar.

Cosplay jürisi ise şu isimlerden oluştu;

 • Beste ÖKTEM
 • Göktürk DEDE
 • Yağmur KIZILTUĞ 

Renkli görüntülere sahne olan cosplay yarışmasında ise ödüller şöyleydi:

 1. Caner ÖZEL “Ekko karakteri” 3000 TL
 2. Sarah ISAACS “Samus aran karakteri” 2000 TL
 3. Nazlı Melisa KESTİŞ “Ashe karakteri” 1000 TL şeklinde oluştu.
Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Espor