Connect with us

Espor

iBUYPOWER Invitational Spring 2018 şampiyonu NRG oldu

17 Mart tarihinde online olarak düzenlenmeye başlayan iBUYPOWER Invitational Spring 2018 CS: GO turnuvası sonuçlandı.

17 Mart tarihinde online olarak düzenlenmeye başlayan iBUYPOWER Invitational Spring 2018 CS: GO turnuvası bu sabah sonuçlandı. Amerika Birleşik Devletleri ekibi NRG, finalde Liquid‘i mağlup ederek turnuvayı şampiyon olarak tamamladı.

bo3 formatında oynanan final serisinde ilk harita Liquid tarafından Overpass olarak belirlendi. İlk yarısı 9-6 NRG üstünlüğüyle geçilen maçta sürpriz olmadı ve maç 16-9 tamamlandı. Bu galibiyetle birlikte şampiyon ekip seride 1-0 öne geçti. İkinci harita ise şampiyon tarafından Nuke olarak belirlendi. İlk yarıda 8-7 Liquid üstünlüğü vardı. İşi üçüncü haritaya bırakmak istemeyen ekip, bu haritayı da 16-11 kazandı ve seriyi 2-0’a getirdi. Bu sonuçla birlikte NRG, iBUYPOWER Invitational Spring 2018 turnuvasında şampiyonluğunu ilan etti. Şampiyon takımın Bulgar oyuncusu Tsvetelin ”CeRq” Dimitrov, final serisinde sergilemiş olduğu 49 öldürme 32 ölümlük performans ile şampiyonluğa en çok katkı koyan oyuncu oldu.

iBUYPOWER Invivational Spring 2018 şampiyonu NRG ne kadar ödül kazandı?

Turnuva şampiyonu olan ekip, tam $10.000 ödülün sahibi oldu. Turnuvayı ikinci olarak tamamlayan Liquid, $4.000 gelir elde ederken turnuvanın üçüncü ve dördüncüleri olan Torqued ve Rogue ise $1.000 ödülün sahibi oldu.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor