Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Beijing başladı!

Pekin’de ilk günün sonuçları!

Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen IEM Beijing 2019 bugün sabah saatlerinde başladı. BO3 formatında oynanan günün ilk karşılaşmalarında kazanan taraflar rakibine harita dahi vermedi.

A grubunun açılış karşılaşmasında son Major şampiyonu Astralis, bölge ekiplerinden ViCi ile karşılaştı. rakibini 16-5 ve 16-4’lük skorlarla zorlanmadan geçen Danimarka devi, 2-0 ile Pekin’de açılışı yaptı. A grubunun diğer maçında ise Finlandiyalı ekip ENCE ve Renegades kadrosunu bünyesine katan 100 Thieves karşılaştı. Inferno’da 16-3 ile Aleksi “allu” Jalli ve ekibini şoka uğratan 100 Thieves, 16-13 ile Train haritasını da kazanarak 2-0 ile ENCE’i mağlup etmeyi bildi.

BLAST Pro Series Copenhagen 2019‘un taze şampiyonu FaZe Clan ise, Kuzey Amerika devi Evil Geniuses‘i 16-7 ve 16-6’lık skorlar ile geçmeyi bildi ve yükselen performansını devam ettirdi. Yıldız oyuncu Mathieu “ZywOo Herbaut ve ekibi Vitality ise ev sahibi TYLOO‘yu harita kaybetmeden mağlup ederek güne galibiyetle başlayanlar kervanına dahil oldu.

A grubunun kazananlar maçında ise Astralis ve 100 Thieves karşılaştı. Inferno’da 16-10 ile ilk harita puanını hanesine yazdıran Astralis, Andreas “Xyp9x Højsleth’in şov yaptığı Nuke haritasında ise 16-9 ile rakibini mağlup ederek Pekin’de adını yarı finale yazdıran ilk takım oldu. Kaybeden ekiplerin karşılaştığı günün eleme maçında ise ENCE ve ViCi, karşı karşıyaydı. Kaybedenin turnuvaya veda edeceği karşılaşmada ilk harita Inferno’yu 16-13 ile kazanan ViCi, Finlandiya devini adeta şoka uğrattı. Fakat Train’de 16-13 ile durumu eşitleyen ENCE, son harita Mirage’de ise 16-7 ile rakibini mağlup etti ve bu skor sonucu ViCi, IEM Beijing 2019‘a veda eden ilk takım oldu.

İşte günün tüm sonuçları:

Astralis 20 ViCi

100 Thieves 20ENCE

FaZe 20 Evil Geniuses

Vitality 20TYLOO

Astralis 20 100 Thieves

ENCE 21ViCi

 

 

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive