Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Cologne 2021’de playoff aşamasına ulaşıldı!

Playofflar 16 Temmuz tarihinde son altı takım arasında oynanacak

IEM Cologne 2021

Bir yılın üzerinde sürenin ardından oynanan ilk LAN turnuvası olma ünvanını taşıyan IEM Cologne 2021’de playoff aşamasına gelindi.

Turnuvayı takip eden yorumcuların ve izleyicilerin şu ana kadarki favorisi Rus-Ukrayna takımı Natus Vincere gibi gözüküyor. 2018 yılının en iyi oyuncusu seçilen Aleksandr ‘s1mple’ Kostyliev’in de formunda olması takımı turnuvada üst sıralamalara kolayca taşıyor.

Aynı zamanda genel sıralamada ikinciliğe kadar yükselerek Counter Strike arenasının şu anda en iyi takımı olarak gösterilen Gambit’le girdikleri mücadeleyi kızıştıran Natus Vincere takımı, IEM Cologne 2021 turnuvasını kazanma konusunda da hırslı gözüküyor.

Playoff aşamalarına ulaşan altı takımdan ikisi üst kümeden geri kalan dördü ise alt kümeden gelmiş durumda. Üst kümeden gelen iki takım alt kümeden gelen dört takımın karşılaşması sonucu galip gelenlere karşı oynayacak.

Üst küme takımları

  • Natus Vincere
  • G2

Bu ayın sekizinde başlanan turnuvada büyük final ise 18 Temmuz 2021 tarihinde oynanacak. BO5 temasında olan büyük finalde hangi takımların mücadele edeceği ise merak konusu.

Alt küme takımları

  • Virtus.Pro
  • Gambit
  • Astralis
  • FaZe

Kendinden beklenmeyen bir performans göstererek üst kümeden playoff aşamalarına giren G2 hayranlarını sevindirdi. İsmailcan ‘XANTARES’ Dörtkardeş’li BIG takımı ise turnuvaya maalesef sekizinci sırada kalarak veda etti.

Turnuvanın fikstürü ise aşağıdaki şekilde.

16 Temmuz 2021

17.00   Virtus.Pro vs. Astralis

20.15   Gambit vs. FaZe

17 Temmuz 2021

17.00 G2 vs. (Virtus.Pro vs. Astralis)

20.15 Natus Vincere vs. (Gambit vs. FaZe)

18 Temmuz 2021

17.00 Büyük Final (BO5)


WePlay Esports, CS:GO akademi ligini duyurdu!

 

 

 

FPS ve TPS hayranı; şüpheli, karamsar.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive