Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Katowice 2018’in ilk yarısında neler oldu?

Dünyanın en büyük CS:GO takımlarını Polonya’nın Katoviçe şehrinde toplayan IEM Katowice 2018, tam hızla devam ediyor. 27 Şubat’ta başlayan etkinliğe dünyanın her tarafından 16 takım, 500.000 dolarlık ödül havuzundan en büyük payı almak için yarışıyor.

Yarı finallere ulaşan 2 takımın belli olduğu etkinlikte çeyrek finallerde rakiplerini mağlup ederek bir üst tura çıkacak takımların belirlenmesi bekleniyor. Bugün öğle ve akşam saatlerinde oynanacak iki maç ile birlikte yarı finallerin tam adı belli olacak. Haydi etkinliğin ilk 3 gününde neler yaşanmış bir göz atalım.

iem katowice 2018

IEM Katowice 2018’in ilk günü – 27 Şubat

Etkinliğin ilk gününde grup karşılaşmaları Bo1 formatında oynanırken, grup finalleri Bo3 formatında oynandı. Etkinliğin favori ekiplerinden SK, AVANGAR’ı mağlup etse bile Astralis karşısında hiçbir maç kazanamayarak 2-0 mağlup oldu. Fakat ekibin Astralis ve Cloud 9 yenilgileri grup aşamasında elenmelerini sağladı.

FaZe kendinden beklenmeyen bir oyun ile ilk önce Order’ı daha sonra North’u 2-0 mağlup ederek büyük bir şans yakalamış oldu. Fnatic ile karşılaştığı maçın kazananı direkt olarak yarı finallere çıkma hakkına sahip olacaktı fakat FaZe elindeki şansı kaybederek Fnatic karşısında 2-0 yenildi.

iem katowice 2018

IEM Katowice 2018’in ikinci günü- 28 Şubat

Etkinliğin ikinci günü Tyloo ve Gambit arasında gerçekleşen Grup A alt karşılaşmaları ile başladı. Günün ikinci maçında Cloud9 ile Liquid arasında geçti. Liquid kendinden emin bir şekilde Cloud9’ı 2-0 mağlup ederek çeyrek finallere çıkma hakkına sahip oldu.

Çeyrek finalin diğer katılımcılarından olan NiP, Grup B alt grupları karşılaşmasında ORDER’ı 2-0 mağlup ederek bir basamak daha atladı.

iem katowice 2018

IEM Katowice 2018’in üçüncü günü – 1 Mart

Dün, yani 1 Mart günü NiP’in çeyrek finallere çıkmasının yolunu açan karşılaşmadan önce North’un 2-0’lık galibiyetini aldığı Heroic maçı ile başladı. İkinci maçta NiP, G2 karşısında ilk maçı kazandı fakat G2, Mirage haritasında durumu eşitledi. Daha sonraki maçta NiP üstünlüğünü kurdu ve çeyrek finale çıktı.

Günün sondan bir önceki maçında Cloud9 ile SK, çeyrek finale çıkmak ve elenmek arasındaki ince çizgi üzerinde yarıştılar. Serinin ilk karşılaşmasında SK öne geçse de, Cloud9 diğer iki maçı kazandı ve çeyrek finallerdeyer almaya hak kazandı.

Bundan sonra hangi karşılaşmalar var?

Bugün oynanacak çeyrek final karşılaşmaları ile yarı finale çıkacak takımlar belli olacak. Saat 15:00’da Cloud9, FaZe ile ve 18:50’de ise Liquid, NiP ile karşılaşacak. Yarın ise bu karşılaşmalardan ilkinin kazananı Astralis, ikincisinin kazananı ise Fnatic ile karşılaşacak.

Pazar günü saat 19:00’da ise büyük finalde 250.000 dolarlık büyük ödül için birbirleri ile yarışacaklar.

Hip Hop, espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive