Connect with us

Espor

IEM Katowice 2018’de şampiyon fnatic!

Dünyaca ünlü CS: GO takımlarını karşı karşıya getiren IEM Katowice 2018’de şampiyon fnatic oldu. Organizason finalinde FaZe ile karşılaşan takım, bo5 formatında oynanan karşılaşmada rakibini 3-2 yenmeyi başarak zirveyi kimseye bırakmadı.

27 Şubat’ta başlayan ve 4 Mart’ı 5 Mart’a bağlayan gece son bulan IEM Katowice 2018, Polonya’nın Katowice kentinde gerçekleşti. Organizasyonun finalinde çeyrek finalde Cloud9, yarı finalde ise Astralis’i deviren FaZe ile Liquid’i geçen fnatic karşı karşıya geldi.

GuardiaN’dan enfes oyun

fnatic’in 22-20 kazandığı overpass haritasında GuardiaN’ın enfes oyunlarını gördük.

IEM Katowice 2018 Finali

Finalde sırasıyla cache, inferno, overpass, mirage ve train haritalarını izledik. bo5 formatında oynandığı için üç galibiyet alanın şampiyonluğunu ilan edeceği bu seride, ilk dört haritadan şampiyon çıkmadı ve seri beşinci karşılaşmaya sarktı. Finalın adına yakışacak oyunlara sahne olsa da genel olarak karşılıklı hataların boy gösterdiği train haritasında gülen taraf 19-17 ile fnatic oldu.

fnatic aldığı bu sonuç ile 250 bin doların sahibi olurken, ikinci sırada yer alan FaZe ise 100 bin doları kasasına ekledi.

Bayanlar ve baylar… Karşınızda IEM 2018 Şampiyonu!

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor