Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Katowice’te yarı final heyecanı başlıyor!

Coronavirüs sebebiyle karşılaşmalar seyircisiz oynanıyor!

IEM Katowice 2020 yarı final günü!

IEM Katowice 2020‘de bugün oynanan çeyrek final karşılaşmaları sonucu turnuvanın yarı final eşleşmeleri de belli oldu!

Çeyrek finalin ilk ayağında eşleşen ekipler fnatic ve 100 Thieves’ti. İsveç devinin favori olduğu seride lower brackette Özgür “woxic” Eker’li mousesports’u eleyen 100 Thieves’in de şansı azımsanamayacak derecede yüksekti. Turnuvadaki uzun serüvenini çeyrek finalde sonlandıran Avustralyalılar, fnatic karşısında Katoviçe’deki macerasını sona erdirdi.

Karşılaşmanın ilk haritası Inferno’da 10-5 geriye düşmesine rağmen inanılmaz bir geri dönüş ile skoru 15-15’e getiren 100 Thieves, uzatma bölümünde ise Jesper “JW” Wecksell’li fnatic karşısında 19-16 ile mağlup oldu ve ilk harita puanını kaybetti. İkinci harita Mirage’de de aynı şeyleri yaşayan ekip fnatic’ti, geriye düşmesine rağmen geri dönüş ile karşılaşmayı uzatma bölümüne götüren fnatic, yine uzatmalardaki baskınlığını sürdürdü ve burada Avustralyalıları 19-16 ile geçerek adını yarı finale yazdırdı.

Çeyrek finalin ikinci karşılaşmasında ise Team Liquid ve Natus Vincere karşı karşıya geldi. CIS temsilcisinin dünya yıldızı Aleksandr “s1mple” Kostyliev, bir zamanlar yuvası olan Liquid karşısında esti geçti. Dust2’de 16-11, Mirage’de 16-13 ile Natus Vincere serinin galibi olurken, s1mple ise 1.28’lik rating değerleri ile yine ışıl ışıl parladı. Bu sonuç ile turnuvanın son yarı finalisti de Natus Vincere oldu.

İsveç devi fnatic yarı finalde G2’nin rakibi olurken, Natus Vincere ise bölüm sonu canavarı Astralis ile eşleşti. İşte IEM Katowice 2020’de yarı final programı:

  • 17:00 – fnatic vs. G2
  • 20:55 – Natus Vincere vs. Astralis

Coronavirüs sebebiyle seyirci yok!

Karşılaşmalar yine Katoviçe şehrinin efsane arenası Spodek Arena‘da oynanacak. Fakat arenada hiçbir seyirci bulunmuyor. Bunun sebebi ise dünyayı kasıp savuran ve Çin’de ortaya çıkan Coronavirüsü. Seyircisiz oynanacak olan karşılaşmaların tümü ESL tarafından canlı olarak yayınlanacak.

Espor yazarı, boş zamanlarında bilgisayar mühendisi, ara sıra kaleci, bazen de CS:GO takım koçu, iyi bir Beşiktaşlı..

1 Yorum

1 Comment

  1. Seyfettin

    1 Mart 2020 - 14:40 at 14:40

    Türkçe yayın yapan site yok mu xs

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

400x400

KAÇIRMAYIN

Counter-Strike Global Offensive