Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Sidney 2018’e katılacak bir takım daha belli oldu

IEM Sidney 2018’e katılacak bir takım daha belli oldu.

1-6 Mayıs tarihleri arasında, Avustralya’nın Sidney kentinde düzenlenecek olan IEM Sidney 2018 turnuvasına katılacak olan bir takım daha bugün oynanan maçlar ile belli oldu. Bu gelişmeyle beraber turnuvaya katılacak olan 16 takımın yarısı belirlenmiş oldu.

Astralis kapalı elemelerde Virtus.pro’yu yendi

Turnuvaya katılmak için 8 takımın mücadele ettiği IEM Sidney Avrupa Kapalı Elemeleri’nde bugün final maçı Astralis ve Virtus.pro arasında oynandı. 3 harita üzerinden oynanan mücadele, Astralis’in 2-0 üstünlüğü ile sonuçlandı. İlk harita Virtus.pro tarafından mirage olarak seçildi. Ancak ekip kendi seçtikleri haritada pek de başarılı olmadı ve ilk haritayı 16:13 kaybetti. 2. harita ise inferno’ydu. Astralis kendi seçtiği haritada 16-8‘lik skor ile galip geldi. Böylece final maçını 2-0 kazanarak IEM Sidney 2018 turnuvasına gitmesi kesinleşen 8. takım oldu.

Kapalı elemelere HOLLYWOOD takımını yenerek başlayan Astralis, sırasıyla Gambit ve Virtus.pro takımlarını elemeyi başardı. Virtus.pro ise önce NiP daha sonra ise G2 takımlarını yenerek finale yükselmeye hak kazanmıştı.

woxic’in takımı HellRaisers elenmişti

Avrupa Kapalı Elemeleri’ne katılan bir diğer takım ise woxic’in de bulunduğu HellRaisers’dı. Ancak HellRaisers daha ilk maçtan Gambit engeline takılarak IEM Sidney 2018 turnuvasına katılma şansını kaybetmişti. Detayları buradaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

Space Soldiers GG:Origin elemelerinde mücadele ediyor

Temsilcimiz Space Soldiers ise Sidney’e gidebilmek için GG:Origin elemelerinde mücadele ediyor. Rakipleri karşısında gösterdiği etkileyici performans ile yoluna emin adımlarla devam eden temsilcimiz, son olarak GODSENT takımını da yenerek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde ise rakibi Gambit oldu. Karşılaşma 2 Nisan saat 19.00‘da başlayacak ve bo3 formatında oynanacak. Space Soldiers ile ilgili haberimizi buradan görebilirsiniz.

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive