Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Sydney 2018’de şampiyon FaZe!

IEM Sydney’de Astralis’i deviren FaZe şampiyonluğa ulaştı.

Son dönemin en büyük turnuvalarından biri olarak öne çıkan IEM Sydney 2018’de şampiyon FaZe oldu. 1 Mayıs’ta başlayan organizasyon, 6 Mayıs’ta gerçekleşen final ile tamamlandı. Dünyanın en iyi takımları arasında gösterilen SK Gaming’in henüz ilk karşılaşmalarda elenerek veda ettiği organizasyon, bu sabah oynanan Astralis – FaZe karşılaşmasıyla tamamlandı.

cache, overpass ve train haritalarında oynanan karşılaşma, espor meraklılarına enfes anlar sundu. İlk iki haritasının uzatmalara gittiği bu seride ilk harita cache oldu. cache haritasında T başlayan FaZe, ilk yarıyı 10’a 5 üstünlükle kapatmayı başardı. İkinci yarıda daha baskın oynayan taraf ise Astralis oldu. Durumu eşitlemeyi başaran ekip karşılaşmayı uzatmaya götürdü. Uzatma round’larında 19-17 ile gülen taraf FaZe olunca seride durum 1-0’a geldi.

Final serisinin ikinci maçı overpass haritasında oynandı. FaZe’in CT tarafında başlayıp ilk yarıyı 10’a 5 bitirdiği seri, tıpkı cache haritasındaki gibi uzatmalara gitti. Uzatmalarda daha baskın bir oyun ortaya koyan FaZe, Astralis’i 22-20 geçerek şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı.

train haritası Astralis için bir dönüş, FaZe içinse şampiyonluk anlamına geliyordu. Bu anlamda oldukça sert geçeceği düşünülen harita, ilk iki haritaya göre daha sakin geçti. İlk yarısı 11-4 biten seride, ikinci yarı 12-3 FaZe üstünlüğüyle tamamlanınca toplamda 16-14 gibi bir skora ulaşan FaZe 3-0 ile şampiyon olmayı başardı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive