Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Sydney 2019 duyuruldu

Intel Extreme Masters’ın bir turnuvası daha duyuruldu.

Dünya çapında hepsi birbirinden önemli turnuvalara imza atan ESL, IEM’in yeni durağı olan IEM Sydney 2019 CS: GO turnuvasını duyurdu.

IEM’in organize ettiği 75. turnuva olacak olan IEM Sydney 2019, 3-5 Mayıs tarihleri arasında Avustralya’nın önemli şehirlerinden Sydney’de düzenlenecek. Turnuva, geçtiğimiz senelerde düzenlenen 2 IEM Sydney ile aynı yerde yani Qudos Bank Arena‘da düzenlenecek. 16 takımın katılacağı turnuvanın ödül havuzu ise tam $250.000 olarak duyuruldu. Turnuvada yer alacak takımlar hakkında ise henüz bir açıklama yapılmadı. Turnuvada yer alacak olan 8 takım davet ile belirlenecekken diğer takımlar ise yapılacak online elemeler sonucunda belli olacak. Avrupa ve Kuzey Amerika’dan 1’er takım bu elemeler sonucunda Sydney’de mücadele etme hakkı kazanacak. Geriye kalan 6 takımdan 3’ü Avustralya ve diğer üçü de Asya’daki online elemerle belli olacak.

Turnuvada çifte elemeli grup sistemi uygulanacak. Grubunda birinci sırayı elde eden takımlar direkt olarak yarı finallerde mücadele edecek. İkinci ve üçüncüler ise kendi aralarında play-off maçına çıkacak. Turnuvanın finali ise bo5 formatında oynanacak. Turnuvanın biletleri henüz satışa çıkmadı. 16 Kasım’da satışa çıkacak olan biletlerin fiyatı $28 ile $860 arasında değişiyor.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive