Connect with us

Espor

Intel ve ESL tam 100 milyon dolarlık ortaklık anlaşması yaptı

Espor tarihinin gördüğü en büyük ortaklıklardan biri.

Intel, ESL, sahne

Esporun en önemli firmalarından biri ESL ve teknoloji devi Intel arasında 100 milyon dolarlık bir ortaklık anlaşması yapıldı.

İki firma esporun geleceğini şekillendirmek için 3 yıllık 100 milyon dolar değerinde bir ortaklık yapacaklarını açıkladı. Ayrıca bu ortaklık için iki firma da espor tarihinin en büyük marka ve teknoloji anlaşması dedi.

İki firma ortak çalışmalarına IEM 2019 organizasyonu ile başlayacak. Ardından Intel Grand Slam ve CS: GO profesyonel ligi ile de devam edecek. Şirketlere göre bu yapacakları yatırımlar tüm espor dünyası başta olmak üzere APAC(Asya-Pasifik) bölgesinde ses getirecek.

ESL’nin kurucusu ve eş-CEO’su Ralf Reichert yaptığı açıklamada, “ESL ve Intel, yaklaşık olarak yirmi yıldır büyümekte olan desteklerle yan yana çalışmaktadır” dedi. “Bu endüstrinin bir dizi köşe taşını birlikte oluşturduk ve sporun efsaneleri haline gelen birçok oyuncuya yardım ettik. Intel ile uzun vadeli genişletilmiş ortaklık, çabalarımızı küresel ölçekte farklı bir seviyeye taşımamıza daha da fazla fırsat sunuyor. ”

İki firmanın iş birliği çok eskilere dayanıyor

Aslında iki firmanın yaptığı iş birlikleri çok eskilere dayanıyor. Almanya’da küçük çaplı etkinliklerle başlayan birliktelik, bugün dünya çapında düzenlenen organizasyonlara dönüştü. ESL ve Intel tam tamına 18 yıldır beraber iş yapıyor. Teknoloji devinin ESL’e yaptığı yatırımlar ve turnuvalarına sponsor olması ESL espor sektöründe hızlı bir şekilde büyümesini sağladı.

Intel’in Oyun, Espor ve VR Başkan Yardımcısı John Bonini, “Bu ortaklık, esporun hızlı evrimini hızlandıracak ve Intel bu yeni çağda oyun topluluğuna ve hayranlarına ilk olarak yer veren teknoloji çözümleri ile katkıda bulunmaya kararlı” dedi. 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor