Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası şike iddiaları ile gündemde

Ligde mücadele eden 5 takım ortak bir bildiri yayınlayarak taleplerini dile getirdi.

INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası şike iddiaları ile gündemde

Altıncı haftasını geride bıraktığımız INTEL ESL Türkiye CS:GO Şampiyonası, bünyesinde yaşandığı iddia edilen şike olayları ile çalkalanıyor. Ligde yer alan 5 takım ortak bir bildiri yayınlayarak taleplerini dile getirdi.

MAGNEW, Haxr.com eSports, fastPay Wildcats, XFlow Esports ve Çamlıca Espor’un bir araya gelerek yayınladıkları ortak bildiride, 26 Nisan Pazartesi günü Team Spartan ile Şahangiller Espor arasında gerçekleşen karşılaşma için ortaya çıkan şike iddialarının netliğe kavuşturulması ESL yönetiminden talep edildi.

Takımlar tarafından paylaşılan bildiride şike iddialarının karşılaşmada 14-9’luk bir skor ile önde olan Team Spartan ekibinin 5 dakikalık mola sonrasında yeterli paraya sahip olmasına rağmen pompalı tüfek alıp Round’u kaybetmesi ve devamında kötü tercihler ve kötü oyunlar ile maçta 14-16’lık bir skor ile mağlup olmasının üzerine karşılaşmanın ardından gelen günde Team Spartan’ın Şahangiller Espor’a ESEA Main slotunu satmasının ardından oluştuğunu belirtti.

ESL Türkiye tarafında cevap gecikmedi

Beş takım tarafından yapılan ortak açıklamanın ardından turnuvanın organizatörü ESL Türkiye açıklama yapmakta gecikmedi. Şirket yaptığı açıklamada “İlgili takımların savunmaları alınmış ve sürecin, yerel lig yönetimimizin bilgilendirmesi üzerine global NC ekibi tarafından da incelenmesi devam etmektedir.” sözlerine yer verdi.

Açıklamanın devamında ise ESL Türkiye başlatılan incelenme sonuçlanmadan genel bir açıklama paylaşılamayacağını fakat takımların talep etmesi üzerine bilgi verebileceklerini söyledi.

İddiaların odağındaki takımın sahibi Emrah Şahan konuştu

Twitter üzerinde bir kullanıcının Şahangiller Espor takımının sahibi ve kurucusuna açıklama yapıp yapmayacağını sorması üzerine Emrah Şahan, bir Tweet ile düşüncelerini paylaştı.

Team Spartan maçından önce açıklamaya imza atan takımlardan birini, geçtiğimiz günlerde ise bir diğerini yendiklerini belirten Şahan, kendisini konuşmayacağını ve açıklamayı yetkililerin yapacağını söyledi. Açıklamasının sonunda ise takım kurucusu “ben 101’de taş çalmayan adamım” dedi.

ESL Türkiye tarafından başlatılan inceleme sürecinin ne zaman sona ereceği ise henüz bilinmiyor.


İlginizi Çekebilir:

BLAST Rising 2021 katılımcıları duyuruldu: Sangal Esports da davet aldı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive