Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Intel ESL Türkiye Şampiyonası şampiyonu Arena Bulls!

Intel ESL Türkiye Şampiyonası şampiyonu Arena Bulls!

Intel ESL Türkiye Şampiyonası nefesleri kesti. Arena Bulls ile Royal Bandits’in karşılaştığı finalde Arena Bulls, rakibini 2-0 net gibi bir skorla geçerek kupayı kazanan takım oldu.

Arena Bulls ile Royal Bandits arasında oynanan final karşılaşmasında Arena Bulls ilk harita mirage’de terrorist bölgesinde başladı ve 10-5 önde bitirdi. CT tarafında da fena başlamayan Arena Bulls maçı 15-7’e getirdi. Herkes maç bitti diyordu ki müthiş bir comeback yapan Royal Bandits ekibi üst üste 7 round kazanarak maçı 15-14’e getirdi. Maç uzatmaya mı gidiyor derken dramatik bir sonla Royal Bandits ilk maçı 16-14 kaybetti.

İlk maçta Arena Bulls oyuncusu sterben aldığı 25 kill ile takımının kazanması adına büyük iş yaptı. İki maçın da öne çıkan diğer isimlerinden biri olan l0gicman aldığı 8 awp kill’i ile en çok awp kill’i alan oyuncu oldu.

Final karşılaşmasının ikinci haritası ise İnferno’ydu. İlk maça daha dengeli geçen karşılaşmada maç her iki tarafa da gitti geldi. Arena Bulls bu sefer CT bölgesinde başladı ve ilk yarıyı 9-6 önde kapadı. CT bölgesine geçen Royal Bandits mükemmel bir CT başlangıcı yaptı ve skoru 9-6’dan 13-10 lehine getirdi. Bu skordan tactic pause alan Arena Bulls çok kritik bir round aldı ve son 7 round’un 6’sını alarak maçı 16-14’e getirdi. Böylece, Intel ESL Türkiye Şampiyonası şampiyonu: Arena Bulls oldu!

İkinci maçta ise tam bir l0gicman rüzgarı esti. CT bölgesinde B tarafını savunan l0gicman kullandığı awp ile rakiplerinin adeta korkulu rüyası oldu. Aldığı 28 kill, round başına en fazla damage oranı (86.2 damage), en çok awp kill (15) ve en iyi kill/death oranı (1.32) ile final maçının 2. serisine adeta damga vurdu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive