Connect with us

Espor

Intel Monsters Reloaded 2022’de şampiyonluğa Eternal Fire Academy ekibi ulaştı

Büyük mücadelelerin ardından Intel Monsters Reloaded 2022’de şampiyon Eternal Fire Academy oldu!

Intel Monsters Reloaded 2022'de şampiyonluğa Eternal Fire Academy ekibi ulaştı
Fotoğraf: Playerbros/Yusufcan Aksu

Aylar süren mücadelelerin ardından Inel Monsters Reloaded 2022 CS:GO turnuvasında şampiyon belli oldu. Türkiye, Almanya ve GCC bölgelerinde düzenlenen zorlu elemelerin ardından takımlar, kozlarını büyük finalde paylaştı.

Turnuvanın büyük finali, 19 Kasım Cumartesi günü İstanbul Grand Pera’daki Emek Sahnesi’nde çevrimdışı olarak düzenlenen bir etkinlik kapsamında gerçekleştirildi.

Büyük finale adını yazdıran ilk takım yarı finallerde SECURITAS ekibini 2-1’lik bir skor ile mağlup eden Almanya merkezli ex-TouchTheCrown ekibi oldu. Büyük finalde ex-TouchTheCrown’ın rakibi ise yarı finallerde B6a Rhymes ekibini 2-0 mağlup eden Eternal Fire Academy ekibi oldu.

Büyük finalin adı: ex-TouchTheCrown vs Eternal Fire Academy

Üç maçlık bir seri üzerinden oynanan büyük finalin ilk haritası ex-TouchTheCrown ekibi tarafından seçilen Mirage oldu. ex-TTC ekibi haritaya hızlı bir başlangıç yapsa da, EF ekibi kısa sürede rakibine yetişmeyi başardı. Karşılıklı Round’ların alındığı maçta ex-TTC ekibi 16-8’lik bir skor ile galibiyete ulaşarak kupaya bir adım yaklaşmış oldu.

Serinin ikinci haritası Eternal Fire Academy tarafından seçilen Nuke oldu. ex-TTC ekibi yine karşılaşmaya hızlı başladı. Serinin ikinci karşılaşmasını kolay bırakmayan Eternal Fire Academy, yaptığı geri dönüş ile birlikte 16-11’lik bir skor ile galibiyete ulaşarak seride durumu eşitledi.

Serinin son ve karar karşılaşması Inferno haritasında oynandı. Son haritaya ex-TTC ekibinden marrzcKun, bir Ace ile başladı. Maçın ilk Round’unun ardından ipleri eline alan Eternal Fire Academy, 16-5’lik bir skor ile hem karşılaşmada hem de seride galibiyete ulaştı.

Intel Monsters Reloaded 2022 şampiyonu Eternal Fire Academy!

ex-TouchTheCrown takımını büyük finalde 2-1’lik bir skor ile mağlup eden Eternal Fire Academy ekibi şampiyonluk unvanı ile birlikte 7,500 Dolar büyüklüğündeki para ödülünün sahibi oldu.

Ödül töreninde para ödülünü Monster Notebook CEO’su İlhan Yılmaz’ın elinden alan takım Eternal Fire’ın CEO’su Furkan Güven ise bu galibiyet hakkında “Tebrikler güzel kardeşlerim. Daha da başarılı olacaksınız en başından beri eminim.” sözlerini kullandı.

Intel Monsters Reloaded 2022 ödül dağılımı

  1. Eternal Fire Academy – 7,500 Dolar
  2. ex-TouchTheCrown – 3,500 Dolar
  3. B6a Rhymes – 2,500 Dolar
  4. SECURITAS – 1,500 Dolar

İlginizi Çekebilir:

Galatasaray, Fenerbahçe ve Aurora Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne veda etti!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor