Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Ünlü CS: GO yorumcusunun skandalları bitmek bilmiyor

Ünlü CS: GO yorumcusunun skandalları bitmek bilmedi.

Geçtiğimiz cuma gününe ünlü CS: GO yorumcusu Matthew “Sadokist” Trivett’in yaptığı yayın damga vurmuştu. Kısa sürede tüm sosyal medyaya yayılan görüntülerde ırkçı söylemlerde bulunan yorumcunun skandalları bitmek bilmedi. Irkçı söylemlerin yanında, topluluk üyesi Don Haci’ye “Git ve kendini öldür!” dedi. Ünlü yorumcu kariyerinin son günlerini yaşıyor olabilir.

Facebook sayfasından özür diledi

Konuyla ilgili kişisel facebook sayfasından bir metin paylaşan Sadokist, insanların söylediği kötü söze tepki göstermesinden gurur duyduğunu ancak söylediklerinin kesinlikle bir aşağılama olarak algılanmaması gerektiğini açıkladı. İnsanların kendisini linç etmesine gerek olmadığını söyleyen Sadokist, ırkçı bir söylemi dile getirmesine rağmen bunu o anlamda kullanmadığını söyledi. Ayrıca yayın sırasında Don Haci‘ye nasıl intihar etmesi gerektiğini söyleyen yorumcu, yaptığı açıklamada intiharın çok kötü bir şey olduğunu söyledi.

Konuyla ilgili uzun açıklamayı buradan görebilirsiniz.

Cuma günü ne olmuştu?

Ünlü yorumcu Sadokist, cuma günü yaptığı yayın sırasında arkadaşı ile alay ederken, siyahi insanlara karşı hiç de hoş olmayan ırkçı bir argo kelime kullandı. Bu yaptığı ile zaten tüm tepkileri üzerine çeken yorumcu, durmak bilmedi. Yayın sırasında sürekli argo konuşan ünlü yorumcunun bu halleri insanlar tarafından kariyerinin sonu olarak yorumlandı. Ancak tepkilere rağmen yorumcunun skandalları bitmek bilmedi.

https://www.youtube.com/watch?v=FZeBezvrJ5A

Topluluk üyesi Don Haci’ye ağza alınmayacak sözler!

CS: GO topluluğunda tanınan bir isim olan Don Haci‘ye karşı da ağza alınmayacak sözler söyleyen Sadokist, adeta Don Haci’ye intihar tavsiyesi verdi. Don Haci’ye önce kendisini öldürmesini, daha sonra ise CS: GO topluluğundan kendisini yasaklamasını söyledi. Ardından ise “Belki de boynuna bir kemer dola ve kemerin takılı olduğu bir uçurumdan atla. Bu herkes için daha iyi olurdu.” gibi ağza alınmayacak sözler söyledi.

Bu sözler arkadaş arası söylenmiş sözler de olsa insanların izlediği bir yayında bunların söylenmesi oldukça kötü bir durum. Özellikle ırkçı kelimeler ve intihar söylemi küçük yaştaki izleyicileri olumsuz etkileyebilir. Kaldı ki intihar etmesini söylediği Don Haci de kendisine tepki gösterdi. Bu konuda twitch yönetiminin bir yaptırımı olacak mı, hep birlikte göreceğiz. Ancak bu olaylardan sonra turnuva organizatörlerinin de ünlü oyuncuya karşı bir tavır alması bekleniyor. Oldukça ünlü bir yorumcu olmasına rağmen bir süre onu ekranlarda göremeyebiliriz.

Bu ilk skandalı değil

Daha önce Overwatch maçlarında da yorumculuk yapan Sadokist, ünlü bir Overwatch oyuncu hakkında twitter platformunda argo kelimeler ile bir eleştiri yayımladıktan sonra Overwatch Ligi’nden ayrılmıştı. Daha sonra da bu paylaşımını silmişti.

Don Haci ise Sadokist’e tepki gösterdi ve yayından bir bölüm paylaştı

 

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Counter-Strike Global Offensive