Connect with us

Espor

İsrail’de düzenlenen CS: GO turnuvası sırasında füze uyarısı yapıldı

İsrail’de düzenlenen LAN turnuvasının final maçı sırasında füze alarmları çaldı ve maç duraklatıldı. O anlar ve detaylar burada:

İsrail‘de oynanan CS: GO turnuvasının finalinde Twitch izleyicileri pek de alışık olmadıkları bir duraklatmaya şahit oldu. Maç esnasında füze uyarısı yapıldı.

İsrail’in Tel Aviv kentinde HYPE Gaming Lounge tarafından düzenlenen HYPE League Season 1 LAN turnuvasının finali oynanıyordu. bo5 formatında oynanan bu maçta İsrail’i daha öncesinde uluslararası turnuvalarda temsil etme imkanı bulmuş takımlardan coREA, NOM Gaming ile karşılaştı. Maçın Cache haritasının 18. roundu oynanırken yönetici tarafından maçın duraklatılmasına karar verildi. Ne olduğuna şaşıran bazı coREA oyuncuları durumun sonradan farkına varıp bunun bir askeri tatbikat olduğunu söylediler. Fakat durum oyuncuların söylediği gibi de değildi.

Maçın oynandığı sırada Tel Aviv’e Gazze bölgesinden iki adet füze fırlatıldı. Fırlatılan bu füzeler herhangi bir can veya mal kaybına yol açmazken tehlikenin geçmesi sonrasında maça kalındığı yerden devam edildi. Maçın kazananı ise 3-1’lik skorla coREA ekibi oldu.

İsrail’de yaşanan bu füze olayı Twitch yayınına işte böyle yansıdı:

Sadece fotoğraflarına bakarak Türk Counter-Strike oyuncularını tanıyabilecek misin?

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KAÇIRMAYIN

Espor