Connect with us

Espor

İstanbul Bilgi Üniversitesi uluslararası arenada boy gösterecek ilk NBA2K üniversite takımını kurdu!

İstanbul Bilgi Üniversitesi uluslararası arenada boy gösterecek ilk NBA2K üniversite takımını kurdu!

Üniversite esporuna destek olmaktan mutluluk duyduklarını ve yatırıma devam edeceklerini belirten İstanbul Bilgi Üniversitesi Espor Direktörü Umut Ceyhan, “Espor’un üniversitemizde büyük bir değeri var ve bu hedefte ilerleyerek sektöre katma değer sağlamaya devam edeceğiz.” dedi.

Baransel Binboğa (Takım Kaptanı): İstanbul Bilgi Üniversitesi ile bir ilke imza atarak Nba2k platformuna giren ilk Üniversite takımı oldu, bundan dolayı çok mutluyum. Türkiye’yi ve üniversitemizi en iyi şekilde Avrupa sahnesinde temsil etmek ilk amacımız. Bir diğer hedefimiz ise yapacağımız projeler ile farklılık yaratmak ve farklı kitlelere hitap etmek.

Yağız Filik (Takım menajeri): Uzun zamandır piyasada olan 2K son zamanlarda yaptıkları geliştirme çalışmasıyla NBA2K’yı sonunda daha mücadeleci bir seviyeye taşıdı.

NBA2K uzun zamandır beklediğimiz Myplayer oyun modunda matchup özelliğini getirerek oyuncuların kendi yarattığı ve geliştirdiği karakterler ile online oynayabilmelerini ve takım kurup online arenada mücadele edebilmelerini sağladı.

Geçtiğimiz yıllarda ABD’de düzenlenen ilk NBA2K League ile hepimizi heyecanlandırdı ve birinci olan takıma $720.000 ödül vaat etti.

Sadece NBA takımlarının katıldığı bu ligi yıllardır NBA2K oynayan herkes heyecanla takip ediyor. Oyunun geldiği bu nokta hepimizi çok memnun etti ve gelecekte daha mücadeleci bir yapıya bürüneceği ile ilgili hepimize umut verdi.

Şu an gelinen noktada, ülkemizdeki birçok profesyonel spor kulübü takımlarını yapılandırdı ve Avrupa kupalarında başarılar elde etmeye başladı.

Bu gelişmeler karşısında, ülkemizin gösterdiği başarıya destek vermek ve yenilerini kazandırmak amacıyla, biz de İstanbul Bilgi Üniversitesi olarak bu alanda mücadele etmeye karar verdik.

Yeni yapılanmamız içerisindeki oyuncularımız ve yöneticilerimiz yıllardır NBA2K’yı mücadeleci seviyede oynuyor. Bu noktada bir üniversite olarak bir ilki gerçekleştirdik ve her anlamda profesyonel bir takım kurmayı başardık.

Takım menajeri olarak bu yapılanma için bizlere kapılarını sonuna kadar açan mezunu olduğum Bilgi Üniversitesi ailesine teşekkür ediyorum. Ülkemizi ve üniversitemizi takımımız ile en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyorum.

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Espor