Connect with us

Espor

İstanbul’da düzenlenecek Global Esports Games 2022’nin tarihi belli oldu

İstanbul’da düzenlenecek Global Esports Games 2022’nin tarihi açıklandı!

Global Esports Games 2022 İstanbul git gide yaklaşıyor

Geçtiğimiz yılın aralık ayının son günlerinde Global Esports Federation tarafından Singapur’da düzenlenen Global Esports Games 2021 etkinliğinin sonunda sürpriz bir şekilde Global Esports Games 2022’nin İstanbul’da gerçekleştirileceği duyurulmuştu.

Yapılan duyurunun üzerinden geçen yaklaşık 4 ayın ardından, İstanbul’da düzenlenecek olan Global Esports Games 2022’nin tarihi belli oldu.

12 Nisan Salı gününün akşam saatlerinde Global Esports Federation’ın resmi web sayfası ve sosyal medya hesapları üzerinden paylaşılan bilgilere göre Global Esports Games 2022 İstanbul, 14-18 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleştirilecek.

Global Esports Games 2022 için toplantılar devam ediyor

Açıklamada belirtilene göre Global Esports Federation CEO’su Paul J. Foster liderliğindeki bir heyet, geçtiğimiz günlerde İstanbul’u ziyaret ederek etkinliğin yerel organizatörleri olan Türkiye Espor Federasyonu (TESFED) ve Spor İstanbul komitesi ile bir araya geldi.

Organizasyon komitesi Başkanı Yasemin Üner’in ev sahipliğinde düzenlendiği belirtilen program, topluluk için yarışma alanı, ağırlama mekanları ve konaklama seçenekleri gibi bir dizi mekan ziyaretinden oluştu.

“Türk topluluğunun heyecanını görmekten heyecan duyuyoruz”

Yayınlanan duyuruda Global Esports Federation CEO’su Paul J. Foster’ın sözlerine de yer verildi. Global Esports Games 2022 İstanbul’un efsane olacağını söyleyen Foster, “İstanbul’un kalbinde durduğunuz zaman, gerçekten tarihi ve enerji verici bir şeyin merkezinde olduğunuzu hissediyorsunuz. TESFED Başkanı Alper Afşin Özdemir, Yönetim Kurulu Üyesi Talha Karataş ve Spor İstanbul liderliği ile birlikte, amiral gemisi küresel etkinliğimizin ikincisi için programlar ve planlar oluşturuyoruz.” şeklinde konuşurken açıklamasını şu sözler ile sonlandırdı:

“Global Esports Games’in Asya’dan Avrupa’ya taşınmasıyla yeni bir olasılıklar dünyasını aydınlatan Türk topluluğunun heyecanını görmekten heyecan duyuyoruz.”


İlginizi Çekebilir:

Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2021 versiyonu yayınlandı!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor