Connect with us

Espor

“Bu sezon sadece bizi izleyin” | İstanbul Wild Cats PUBG takımı ile konuştuk

İstanbul Wild Cats PUBG kadrosu ile kısa bir röportaj yaptık.

İstanbul Wild Cats PUBG kadrosu ile kısa bir röportaj yaptık. Geçtiğimiz günlerde yeni bir yapılanmaya giden İstanbul Wild Cats PUBG takımı, ilk şampiyonluğunu da GLL Friday Squad MEA turnuvasında almıştı. Sorularımızı takım menajeri Hakan Demirel ve takım kaptanı  Semihcan “Lahza” Şahin cevapladı.

We Need a Home yeni evini buldu

Yeni PUBG kadronuz ile PCL’de mücadele edeceksiniz. Antrenman programlarınız nasıl ilerliyor? Lige nasıl hazırlanıyorsunuz?

Bu kadro zaten kendisini herkese kanıtlamış, geçmişi başarılarla dolu oyunculardan oluşuyor. Lige son sürat hazırlanıyoruz. Bu sezon sadece bizi izleyin diyorum.

Uzun süredir beraber oynuyorsunuz ve oldukça başarılı işlere imza attınız. Bunun sırrı nedir?

Uzun ve başarılı bir süreç geçirdik. Bu süreçde birçok şey yaşadık. Yaşadığımız her olay, her turnuva bizi birbirimize daha çok bağladı. Bu da beraberinde başarıyı getirdi.

Bir gününüz nasıl geçiyor? Oyuna ne kadar süre zaman ayırıyorsunuz?

Takım arkadaşlarımla günlerimiz hemen hemen aynı geçiyor. Herkes aynı saatte kalkar, önce kahvaltısını yapıp sonra bilgisayar başına geçer. Takımda tek bir şartımız var: Durmadan beraber oynamak. Normal rutin günümüz bile birlikte geçiyor. Takım içi iletişim ve samimiyet için bu bizim için en iyisin. Antrenmanlarımız belirli saatlerde oluyor ama biz durmadan bizi geliştirebilecek şeyleri deniyor, analiz yapıyor ve maç izliyoruz. Günde ortalama 10 saat ayırıyor olabiliriz. Bazen çok daha fazla olabiliyor.

PUBG Güncelleme: Mermi değiştirme hataları düzeltildi

PUBG Espor aktif harita havuzuna bildiğiniz üzere Sanhok da eklendi. Bu konuda siz ve takım arkadaşlarınızın görüşleri nasıl oldu?

“Espor harita havuzunun içine Sanhok gelmesi tamamen hayal kırıklığı. Sanhok daha çok seyir zevki vermesi amacıyla getirilen, hiç bir taktiğin, rotatein dönmeği bir harita. O yüzden bizde sıcak bakmıyoruz. Sanhok kararı bize göre saçma.”

İstanbul Wild Cats olarak gelecek süreçte hedefleriniz neler?

“Gelecek süreçte öncelikle PCL’de finale kalmak istiyoruz. Almanya’da düzenlenecek büyük finalde kendimizi gösterebilmek istiyoruz. En büyük hedefimiz PEL. Ama PEL’ çıkmak ilk aşamadaki gibi kolay değil. Bunun için çok çalışmamız ve inanmamız lazım. Biz de bunun için çaba gösteriyoruz.”

Bir menajer olarak PUBG’nin espordaki yerini nasıl değerlendiriyorsunuz?

“PUBG şu anda espordaki yerini giderek sağlamlaştırmakta. Takımlarımız için Avrupa Ligi’nde olma şansı büyük bir fırsat. Ama maalesef ülkemizde PUBG alanına kulüpler çok önem vermiyor. Ancak Dünya çağında yerini çoktan sağlamlaştıran bir alana yatırım yapılması gerektiğini düşünüyorum.”

İstanbul Wild Cats’in FPS oyunlarındaki yeri nedir? Diğer takımlarınız hakkında kısaca bilgi verir misiniz?

“İstanbul Wild Cats olarak FPS oyunlarındaki başarımız son 6 ayda arşa çıktı. İnsanlar bizi HWA ismindeyken sadece tek oyundan dolayı tanıyordu. Ancak PUBG’deki başarılarımız ile ilk adımı attık ve devamında Zula Süper Lig’e de adım attık. Şu anda başarıya aç bir Zula kadromuz da bulunmakta. Pubg Mobile alanında ilk kulüp olarak giriş yapan ekibiz. Bizler FPS oyunlarına oldukça önem verip yatırım yapıyoruz. Bunun devamı da gelecek. Menajer olarak oyuncuyu anlamak ve oyuncunun menfaatine yatırım yapmak ilk önceliğim. Çünkü oyuncu olmadan kulüpler başarı sağlayamaz. Oyuncuyu rahat ettirmek ve onun arkasında durmak bu sektörde çok önemli. Hiçbir oyuncumla şu zamana kadar sorun yaşamadım ve böyle gideceğine de inanıyorum. Bizleri takip edip kendimizi tanıtma fırsatı verdiğiniz için İstanbul Wild Cats adına teşekkürlerimi iletiyorum. Bizi seven dost ve kardeşlerimize de bizi takip etmeye devam edin diyorum.”

 

Birçok espor takımında görev yapmış, genç espor tutkunu.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor