Connect with us

Dota 2

İsveç’in kararının ardından The International 10 için planlar değişti!

The International 10 nerede gerçekleşecek?

Oyun geliştiricisi, yayıncısı ve dijital dağıtım şirketi Valve , Dota 2 The International 10 espor etkinliğinin Ağustos ayında İsveç’in Stockholm kentinde düzenlenemeyebileceğini duyurdu.

Duyuruya göre, bunun nedeni İsveç Spor Federasyonu‘nun esporu federasyona kabul etmeme oylamasından kaynaklanıyor.

Sonuç olarak, The International elit bir spor etkinliği olarak nitelendirilmedi, bu da etkinlik için İsveç’e seyahat etmek için vize almaya çalışan herkesin ülkenin yönergeleri nedeniyle reddedileceği anlamına geliyor.

International 10 (TI10) aslında geçen yıl İsveç’te gerçekleşecekti. Ancak pandemi nedeniyle etkinlik 2021’e ertelendi. Valve ayrıca 2020 boyunca yayıncıya Stockholm Live ve Visit Stockholm tarafından The International’ın diğer elit spor etkinlikleriyle aynı muafiyetlere hak kazanacağına dair güvence verildiğini belirtti.

Yayına göre, oylama prosedürü birkaç hafta önce gerçekleşti ve Valve, The International 10’un İsveç’te kalmasını sağlamak için çeşitli adımlar attı.

İsveç Spor Federasyonu’nun kararının ardından Valve, İsveç İçişleri Bakanı’ndan Uluslararası – Dota 2 Şampiyonalarını seçkin bir spor etkinliği olarak yeniden sınıflandırmasını istedi . Talep reddedildi.

Value’dan yapılan duyuruda ayrıca şunlar belirtildi: “9 Haziran’da doğrudan İsveç hükümetine temyiz başvurusunda bulunduk, ancak yardım sağlayamadılar. 14 Haziran’da tekrar düşünmelerini istedik ve şu ana kadar bir çözüm sunamadılar.

“Sonuç olarak ve İsveç’teki mevcut siyasi durumun ışığında, İsveç hükümetinin Uluslararası – Dota 2 Şampiyonasını planlandığı gibi düzenleyememesi durumunda, bu yıl etkinliğe ev sahipliği yapmak için Avrupa’nın başka yerlerinde olası alternatifler aramaya başladık. ”

Avrupa’daki kesin yerler açıklanmadı ancak Valve, The International elemelerinin planlandığı gibi devam edeceğini de belirtti.


İlginizi Çekebilir:

Kendine Müzisyen kaptanlığında Riot x Twitch Rivals mücadelesi başlıyor

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dota 2