Connect with us

Espor

Zeitnot’u sinirlendiren neydi, Immortoru neden oynamadı? | Elwind ve Uthenera anlattı

Neden vazgeçme aşamasına geldiler, Zeitnot’ın kızma nedeni ve daha fazlası Uthenera’nın yayınında konuşuldu.

Dark Passage‘ın Türkiye’yi temsilen dahil olduğu IWCQ 2016‘yı bir de işin içindeki insanlardan dinlemeye var mısınız? O dönem, Dark Passage’ın koçu olan Şükrü “Uthenera” Şentürk ve üst koridorda yer alan Kaan “Elwind” Atıcı, Twitch’te o dönemleri anlattılar. Elwind’in paylaştığı bir videoyu izleyerek anılarını anlatıp düşüncelerini paylaşan ikili böylece birçok soruyu da cevap vermiş oldu.

Şampiyonluk Ligi’ndeki kuralların yetersiz oluşundan kaynaklanan yaş problemi nedeniyle orta koridor oyuncusu Caps ve ormancısı Xerxe’yi IWC 2016’ya götüremeyen ve CozQ – Kirei ikilisini kadrosuna dahil eden Dark Passage, antremansız bir şekilde IWCQ sahnesinde yer almıştı. CozQ’nun kötü oyunu ve Kirei ile yedek orta koridor Immortoru arasındaki anlaşmazlık, takımın bu transferlerden istediği verimi alamamasına neden olmuştu. İşin detaylarına şimdi hep birlikte göz atıyoruz!

Uthenera ve Elwind anlatıyor: Neden vazgeçme aşamasına geldiler?

Brezilya macerasında takım içinde yaşanan durumlardan bahseden ikili, Albus NoX maçı öncesindeki durumların maça da etki ettiğini, maçtan sonra takımın vazgeçme aşamasına kadar geldiğini belirtti. Karşılaşma öncesinde içen ve sabaha kadar uyuyamayan Elwind ve rogu, karşılaşmada Zeitnot’un sinirlenmesine neden olurken, rogu’nun koridordaki ve takım savaşlarındaki hareketleri Zeitnot’un büyük tepkisi çekmiş.

Bir diğer yandan organizasyona Caps ile katılmaları dahilinde çok daha iyi bir sonuç alacaklarından emin olan Uthenera, organizasyon alanını dolduran taraftarların da gayet gürültülü olduğunu belirtti. Seçim ve yasaklama ekranlarında konuştukları şeyi duymadıklarını belirten eski koç, Türkiye’deki daha kalabalık taraftarların bu kadar etkili olamadığını söyledi.

“Ellerim donuyor, Kog’Maw oynayamam”

Etkinlik alanının yapıldığı mekan için de yorumlar yapan Uthenera, organizasyonun alanının buz gibi olduğunu söyledi. Brezilyalı oyuncuların t-shirt ile oturduğu yerde, Dark Passage oyuncularının kat kat giyindiklerini belirten Uthenera, seçim ekranında Zeitnot’a Kog’Maw vermek istediklerini ama soğuktan dolayı Zeitnot’un bunu geri çevirdiğini belirtti.

Ortam bu kadar soğukken Riot Games’in el ısıtıcısı vermemesi de temsilcimizi sıcak su torbalarına mahkum etmiş. Alışık olunmayan bir iklim, sıcaklık sorun oyunu etkileyecek bir konfor sıkıntısı oyuncularımız üzerinde olumsuz etki bırakmış gibi görünüyor.

“Son maçı niye taşıyamadın?”

Albus NoX serisinin son maçında Trundle ile oynayan Elwind, son maçı taşıyabileceğini belirtirken, takımın karar vericisi konumunda olan Kirei ile aralarında geçen konuşmadan da bahsetti. Split push yani ayrık ittirme yapmak istediğini belirten Elwind, Kirei’den olumsuz yanıt alınca takım savaşı odaklı bir oyun ortaya koyulmuş.

Immortoru neden oynamadı?

IWCQ 2016’nın sonlarına gelirken CozQ’nun kötü performans sergilemesi Immortoru’nun neden oynamadığı sorularını akıllara getirdi. Takımın o dönemki koçu olarak karar mekanizması konumunda bulunan Uthenera, Immortoru ile Kirei arasındaki anlaşmazlıktan ve olası bir Immortoru değişikliğinde ne olacağını kestiremediklerinden bahsetti.

Konuşma sonlarında Türkiye’deki espor gündemini de değerlendiren Elwind, Koreli transferleri ve ligin durumu hakkındaki yorumlarını paylaştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor