Connect with us

Espor

İYİ Parti’den espor sesleri yükseliyor

İYİ Parti’den espor hamlesi gelebilir! Elektronik sporlar her geçen gün büyümeye devam ediyor. Dünyaca ünlü spor kulüplerinden, sektöre sadece reklam amaçlı giren markalara kadar birçok anlamda yatırımları devam eden ve müthiş bir büyümenin tam da merkezinde olan espor piyasası, ülkemiz politikasında da konuşulmaya başlayacak gibi duruyor.

Geçtiğimiz aylarda Meral Akşener, Ümit Özdağ, Ali Türkşen gibi isimlerin etrafında toplanan İYİ Parti de espora yönelik girişimler yapacak gibi görünüyor. Partinin gençlik kolları başkanı Osman Ertürk Özel, kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarla konuya olan ilgisini gösterdi.

İYİ Parti’den Özel: “Federasyon Kurulmalı”

“Türkiye’de ve dünyada son yıllarda gençler arasında yayılan espor kültürü maalesef ki ülkemizde yeterli desteği görmüyor.” diyerek konuya olan ilgisini gösteren Özel, sektörde varlığını sürdüren espor kulüplerinin herhangi bir federasyona bağlı olmadıklarından yakındı. Bu konuda önerileri de bulunan genç siyasetçi, espor organizasyonları için ayrı bir federasyon kurulmasından yana.

Günümüzde devlet destekli, federasyonlar ve kurumlar aracılığıyla oyuncuların ve takım sahiplerin haklarını arayabildikleri, daha düzenli bir lig için devlet tarafından birtakım yaptırımlara gidilebiliyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor