Connect with us

Twitch

Jahrein: “Midemi bulandırıyorsunuz”

Gaga Bulut isimli fenomenin hakaret ve taciz söylemlerine Jahrein tepkisini gösterdi.

Jahrein: "Midemi bulandırıyorsunuz"

Tanınmış Twitch yayıncısı Jahrein, kendisi ve eşi hakkında, katıldığı bir Twitch yayınında hakaretler eden Gaga Bulut isimli fenomene attığı Tweet’ler ile tepki gösterdi.

2019 yılında para karşılığında 15 yaşından küçük iki çocuk ile çektiği video nedeniyle “cinsel istismara azmettirme” ve “müstehcen görüntüleri yaymak” suçlarından 17 yıl hapis cezası alan Gaga Bulut, 2020 yılının son ayında tahliye edilmişti. Geçtiğimiz günün akşamı ise gerçek ismi Bulut Altuğ olan fenomen Twitch’te kadın bir yayıncının yayınına konuk oldu.

Jahrein ve eşine karşı hakareti aşan söylemlerde bulunan kişiye karşı tanınmış yayıncı ilk tepkisini “Twitch’te şu anda yargı tarafından onanmış bir çocuk istismarcısı partner bir yayıncının yanında oturmuş benim evlilik kurumuma, eşime hakaretler ediyor. Homofobik söylemlerde bulunarak erkekler tarafından her yerimin penisle delik deşik edildiğini söylüyor.” sözleri ile gösterdi.

Kendisine hakaret edilen yayıncının Chat’ine gidip “bari eşim hakkında konuşmayın dedim.” diyen Jahrein, “Yaşanan çocuk istismarı olayını aklamaya çalıştı. Videosunda 18 yaşın altında iki çocuğu öpüştürmesini güzellemeye çalıştı. Diyecek başka bir şeyim yok.” dedi ve “Midemi bulandırıyorsunuz.” sözlerini ekledi.

Attığı Tweet’lerin devamında yapılan hakaretlerin bulunduğu yayını silerek kurtulacaklarını zannettiklerini belirten Jahrein, videosunda 18 yaşından küçük iki çocuğu öpüştüren Altuğ’un kendi gibi insanlar sayesinde tutuklandığını ifade ederken, “Şimdi de benim gibi insanlara olan nefretini onların kişiliğine ve ailesine saldırarak dindirmeye çalışıyorsun.” dedi.

Pqueen: “Ne korkunç, ne pis, ne kötü bir düşünce yapısı”

Jahrein’e karşı yöneltilen söylemlere karşı Twitch yayıncısı Pelin “Pqueen” Baynazoğlu da attığı Tweet’ler ile tepki gösterdi. Hakaretlerin edildiği yayının bir görüntüsünü paylaşan yayıncı ilk tepkisini “Delikli tava? İnsan eti yiyorsun? Karına yazık? Ne korkunç, ne pis, ne kötü bir düşünce yapısı konuşma şekli bu böyle. Düpe düz taciz bu! Şahsa hakaret, bir kadını sırf eşi üzerinden değerlendirip yargılama? Acıma? Kenarda bu homofobik konuşmalar yapılırken bir kadının gülmesi” şeklinde ifade etti.

Attığı Tweet’lerin devamında Baynazoğlu, “Çok üzgünüm ya gerçekten çok üzgünüm Selin için, Ahmet için, bu söylemleri duyan LGBTI+ bireyleri için, izleyici için…” sözlerini kullanırken, çoğu Twitch yayıncısının insanların streslerinden kurtulması için yayın yaptığını belirtti.

Pelin “Pqueen” Baynazoğlu, Gaga Bulut isimli fenomen hakkında ise “Nefretinizi de alıp başınıza çalın! Hapisten çıktığında çektiğin videoyu izleyip hüzünlendiğim anlara yazık! Bunun Twitch üzerinde bir yaptırımı olmayacağını bilmemize yazık! Çok yazık çok!” şeklinde konuştu.

Olayın yaşanmasının ardından hakaret ve taciz söylemlerinin gerçekleştirildiği yayının kaydı silinirken, hem Twitch kanalının sahibi hem de söylemlerde bulunan fenomen bir açıklama yapmadı.


İlginizi Çekebilir:

Elraenn, EightbornV RP’nin altyapısı için Turcell ile anlaştı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Twitch