Connect with us

Güncel

Japon polisi mod’lu Zelda: Breath of The Wild save dosyası satan adamı tutukladı

Çinli hacker hileli kayıt dosyası satarak binlerce dolar kazandı.

Japon polisi the legends of zelda

Japon polisi, değiştirilmiş The Legend of Zelda: Breath of The Wild save dosyalarını sattığı iddia edilen bir adamı tutukladı.

BSN’in raporuna göre Niigata Valiliği Polisi 27 yaşındaki Çinli bir adamı hileli save dosyası sattığı gerekçesiyle 8 Temmuz’da Tokyo şehrinde göz altına aldı. Hileli kayıt dosyasını satan adamın tabiri ile bu kayıt dosyası oyunda orjinal olarak bulunan oyuncu istatistiklerini maksimuma çıkartıyor ve nadir bulunan eşyaları içeriyor. Hacker, bu kayıt dosyası ile popüler Nintendo Switch oyununun “en üst düzey” versiyonunu müşterilerine garanti ediyor.

2021 yılı içerisinde Nintendo Switch’e gelecek oyunlar listesi

Yakalanan Çinli hacker tanesini 3500 yen yani 32$’dan sattığı hileli kayıt dosyalarını 2019’dan beri sattığını ve bu sayede 10 milyon yen yani yaklaşık olarak 90.000$‘lık gelir elde ettiğini itiraf etti. BSN’ye göre, kişinin bu faaliyeti potansiyel olarak Japonya’nın Haksız Rekabeti Önleme yasasını ihlal ediyor. Bu yasa, gizli şirket bilgilerinin çalındığı veya yasa dışı olarak ifşa edildiği durumlarla ilgilidir.

Hileli kayıt dosyası alım satımı gibi olaylar dünyada pek önemsenmese de Japonya bu konuda oldukça hassas. Çinli Hacker’ın yakalanması bu konuda bir ilk olmadı çünkü bu yılın Şubat ayında 23 yaşındaki bir kişi 10.000$‘ın üzerinde hileli “Shiny Pokemon” sattığı için ceza almıştı.


VALORANT Challengers Breeze haritası rehberi oyuncular ile paylaşıldı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel