Connect with us

Espor

JDG Rogue’u 3-0 İle Geçerek Yarı Finale Çıkan İlk Takım Oldu!

JDG, turnuvadaki son Avrupa takımını mağlup ettikten sonra 2022 League of Legends Dünya Şampiyonası yarı finaline ulaşan ilk takım oldu.

JDG

JDG Intel Esports Club, turnuvadaki son Avrupa takımını mağlup ettikten sonra 2022 League of Legends Dünya Şampiyonası yarı finaline ulaşan ilk takım oldu. Temiz bir 3-0 ile JDG, Rogue‘u dışarı itti ve Dünya şampiyonu unvanı için favori konumlarını sağlamlaştırdı.

LPL temsilcileri seri boyunca oyuna hakim oldular, oyunların başlarında vadi üzerindeki saltanatlarını kurdular ve Rogue‘a nadiren karşılık verme fırsatı verdiler.

Rogue‘a giden serinin ilk kanına rağmen, JDG başından beri oyunu kontrol ediyordu. JDG‘nin başarısının temel noktası, ormancıları Kanavi tarafından yaratılan erken oyun başarısıydı. Kanavi, iyi baskınlar ve rotasyonlarla ormana hükmederek, Malrang’ın oyununa ve aynı zamanda Rogue‘un koridorlarına zorluklar yarattı. Ancak oyunun başlarında JDG önde olsa bile, Rogue soğukkanlılığını korudu ve rakiplerini çeşitli zamanlarda durdurarak sahip oldukları tüm avantajlarını alt koridordaki Lucian-Nami ikilisine yönlendirdi.

En sonunda, turnuva boyunca oynanan diğer oyunlara benzer şekilde, oyunun kaderini bir savaş belirledi. Oyunun en kapsamlı takım savaşında her iki takım da becerilerini ve hatalarını gösterdi. Ancak, Rogue gereksiz yere çok fazla kovaladığı için JDG pozisyonunu yeniden ayarlayıp savaşı kazandı. Rogue o kadar uzun süre kovaladı ki savaşın ortasında ölen rakipler, hayata geri döndüler ve takım arkadaşlarına katılmak için zaman buldular.

O andan itibaren, Rogue rakiplerini durdurmak için bazı fırsatlar bulsa bile, JDG oyunu ellerinde tuttu ve baron güçlendirmesini aldıktan sonra çabucak bitirdi.

LPL’nin ilk torba takımı, 2022 Dünya Şampiyonası’nın yarı finallerine katılmaya hak kazanan ilk takım olurken, Avrupalı ​​taraftarlar, Rogue turnuvadan elenirken son temsilcilerini selamlıyor.

Rogue‘un elenmesiyle, Batı ligleri artık Worlds’den çıktı.

Maçları buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Hem LEC hem de LCS için beklentiler muhtemelen yedi takımın hepsinin karşılayamayacağı kadar yüksekti. Lig taraftarları, takımların olağanüstü bölgesel performanslarına bakarken heyecanlanırken, birçoğu aynı hüneri uluslararası sahnede görmeyi umuyordu.

Ancak, bir kez daha, LCK ve LPL rakipsiz bir şekilde hüküm sürdüler, temsilcilerinden sadece biri çeyrek finale kalamadı ve altı batılı takımdan beşini elediler.

Rogue elendiğinde, yalnızca LPL ve LCK bölgelerinden takımlar kaldı.

Bu gün oynanacak RNG-T1 serisini kaçırmayın. Worlds tüm hızı ile devam ediyor

 

FUT Esports ile KFC Türkiye, yeni bir iş birliği ile güçlerini birleştiriyor

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor