Connect with us

Espor

Kadınları espora kazandırmak için büyük bir adım atılıyor!

İsveçli kadınlardan espor atağı!

kadın espor

İsveç’in kadın espor topluluğu Female Legends “esporun geleceği” konulu projeleri için 5.3 milyon İsveç Kronu (yaklaşık 2.3 milyon Türk Lirası) yatırım aldı. Excel Esports’un DreamHack Kasım 2017 turnuvasını kazanan League of Legends kadınlar takımının amacı ise daha çok kadını espora yönlendirmek.

Bu büyük yatırımın tamamını İsveç Arvsfonden’dan (bir devlet yatırımı) alan Female Legends ayrıca bir oyun organizasyon ekibi olan Sverok ve projeye toplam 45 bilgisayar hediye eden bilgisayar mağazası Inet ile anlaşmaya vardılar.

Ekibin planı ne?

Ekibin planı ise bu parayla olağanüstü bir tesis oluşturmak. Tesis içerisinde 13 – 26 yaş arası İsveçli kadınların espor kampı olarak kullanabileceği alanlar olacak. Ayrıca aileler espor konusunda bilgilendirilecek ve ülke çapında espor konferansları verilecek. Bu süreç içerisinde ise kadınların kendi ağızlarından neden esporu bıraktıklarını, artık oyun oynamadıklarını öğrenmeye çalışacaklar.

Harika bir amaç

Female Legends şu anda 1,600’den fazla üyeden oluşan büyük bir topluluk. Harika bir amaç üzerine yaptıkları bu çalışmaları bizler de yakından takip ediyor olacağız. Umarım başarılı olurlar ve esporun sadece erkeklere özel olmadığını gösterebilirler.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor