Connect with us

Güncel

Kendine Müzisyen: “Tepkiyi yanlış yere gösterdiğinizi düşünüyorum”

Sevilen yayıncı Disney Plus’ın Atatürk dizisi hakkında aldığı karar hakkında konuştu.

Kendine Müzisyen: "Tepkiyi yanlış yere gösterdiğinizi düşünüyorum"

Ülkemize geçtiğimiz yıl giriş yapan dijital film ve dizi platformu Disney Plus özelindeki tartışmalar tüm hızı ile devam ediyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatından bir bölümü ekranlara taşıyacak olan Atatürk dizisinin Disney+ platformunda değil de sadece Türkiye’ye yayın yapan Fox TV ve sinemalarda gösterilecek olmasından dolayı gösterilen tepkilere sevilen Twitch yayıncısı Kemal Can “Kendine Müzisyen” Parlak da katıldı.

Kendine Müzisyen: “Disney ve alt markalarını herkes ne kadar çok sevdiğimi bilir

Twitch üzerinde 2,6 milyondan daha fazla takipçisi bulunan sevilen yayıncı, 2 Ağustos Çarşamba günü kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Atatürk dizisinin Disney Plus platformu üzerinde yayınlanmaması hakkında düşüncelerini paylaştı.

Disney ve alt markalarını herkesin ne kadar çok sevdiğini bildiğini dile getiren Parlak, çoğu film ve TV serilerinin özel figürlerini topladığını belirtti. Marka ile birkaç kere çalıştığını da söyleyen yayıncı, şöyle devam etti:

“Etiketlediğiniz paylaşımlardan “Atatürk” dizisini platformunda yayınlamama kararı aldığına dair haberler gördüm. Ne kadar doğru bilmiyorum ve beni etiketleme sebebinizi de anlıyorum ama Atatürk çocukluğumdan bu yana bayılarak okuduğum, izlediğim kurgusal süper kahramanlardan değil. Gerçek bir süper kahraman. Büyük bir milleti, vatanımızı kurtaran başkomutanımızın böyle bir konu içerisinde anılıyor olması bile canımı sıktı. 29 Ekim’de kendi platformunuz üzerinden, tüm dünyaya açık bir şekilde diziyi yayınlayacağınızı duyurmanızı bekliyorum.” 

Kendine Müzisyen: "Tepkiyi yanlış yere gösterdiğinizi düşünüyorum"

“Bana karşı neden böyle bir tutum sergilediğinizi gerçekten anlamadım”

Kendine Müzisyen tarafından Disney Plus hakkında bu açıklamanın yapılmasının ardından bazı kişiler yayıncıya sert tepki göstermediği gerekçesini sunarak karşı tepkilerini gösterdi.

İlk açıklamasından kısa süre sonra bir Tweet daha atan Parlak, “Ne istediğinizi anlayamadım? Tepki göstermek için kola alıp döken dayılar gibi figürleri, koleksiyon ürünlerini lisansları mı yakıyim? Geçmişten bu yana koleksiyon yaptığım için 2M TL’ye yakın ürünü vardır elimde. Hepsini ait olduğu yere geri gönderirim olur biter.” dedi.

Tweet’in devamında ise şöyle devam etti: “Bana karşı neden böyle bir tutum sergilediğinizi gerçekten anlamadım. Doğruysa bu söylenenler hem markayla hem ürünleriyle ilişkimi keserim diyorum ”hem ayranım dökülmesin..” diyosunuz 😀 Tepkiyi yanlış yere gösterdiğinizi düşünüyorum. Benim adım Kemal a**”

Ayrıca Kendine Müzisyen, “Umarım geçmişte boykot edilip unutulan markalardan biri olmaz.” ve “Paşamın hayatına zaten 80 milyon vatandaş hakimiz, dizinin tüm dünyada yayınlanması lazımdı.” ifadelerinin yer aldığı Tweet’ler paylaşarak konuya dair düşüncelerini paylaşmaya devam etti.

Sizler Disney tarafından alınan bu karar ve Kendine Müzisyen’in Tweet’leri hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir: 

VALORANT instalock yapma programı kullananlara kötü haber!

VALORANT Danışmanlık Bölümü gerçek mi?

VALORANT Ping Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel