Connect with us

Video Konusu

kennyS nasıl yıldızlaştı? | Geçmişten günümüze: kennyS

Dünyanın en ünlü AWP oyuncularından kennyS’i daha yakından tanımaya var mısınız?

Dünyanın en ünlü AWP oyuncularından kennyS’i daha yakından tanımaya var mısınız? Cevabınızın evet olduğunu duyar gibiyiz. O zaman sizleri daha da bekletmeden G2 ekibinin yıldız oyuncusunu yakından tanımaya başlayalım!

19 Mayıs 1995 doğumlu Fransız oyuncunun asıl adı Kenny Schrub. Counter Strike kariyerine 2011 yılında CS: Source ile başlayan kennyS, kısa bir süre de olsa Source’un arenalarında mücadele etti. 2011 yılında PxL LAN #32 turnuvasında şampiyonluk yaşadıktan sonra 2012 yılında Team eXtensive! ve VeryGames forması altında mücadele eden oyuncu, aynı yıl içinde CS: GO sahnesine geçiş yaptı ve VeryGames kadrosuna dahil oldu. Oyuncunun VeryGames bünyesinde yaşadığı en önemli şampiyonluk, finalinde fnatic’i mağlup ederek zirveye oturduğu Mad Catz Invitational: Birmingham’dı. Daha sonrasında Team LDLC.com, WARMAKER, Recursive eSports ve Clan-Mystik formaları giyen Kenny, 2014 yılına gelindiğinde yıldızlaşacağı Titan’a transfer oldu.

Titan’daki ilk yılı olan 2014 yılında güzel bir performans sergileyen kennyS, takımının yaşadığı DreamHack Invitational 2 şampiyonluğunda büyük rol oynadı. 2013 yılında Dünya sıralamasında 12. sırada yer alan oyuncu, 2014 yılında ise aynı sıralamada 6. sıraya yükseldi. 2015 yılının temmuz ayında Team EnVyUs’a transfer olan kennyS, 2015’in ikinci yarısını çok iyi geçirdi. DreamHack Open London 2015, Gfinity Champion of Champions ve DreamHack Open Cluj-Napoca 2015 elde edilen şampiyonluklar arasında yer alıyor. Bu şampiyonluklar takımlara büyük paralar kazandırırken kennyS’in sergilediği bireysel performans ise 2015 yılı Dünya sıralamasında yeniden 6. sırayı oyuncuya elde ettirdi. 2016 yılı takım açısından pek de iç açıcı bir yıl olmadı. Sadece Global eSports Cup- Season 1 ve Gfinity CS: GO Invitational’da şampiyon olan EnVyUs’u bireysel performanslar bile kurtaramaz hale gelmişti. kennyS, her ne kadar çabalasa da 2016 yılının Dünya sıralamasında 7 sıra birden düşerek 13. sırayı elde etti.

2017 yılı kennyS için yeni takım ve yeni şampiyonluklar anlamına geliyordu. Şubat ayına kadar EnVyUs bünyesinde mücadelesine devam eden kennyS, bu zaman zarfı içerisinde WESG 2016 turnuvasını şampiyon olarak tamamladı. Şubat ayında ise tüm esporseverleri heyecanlandıran bir transfer hamlesi gerçekleşti. Fransız CS: GO’sunun öne çıkan iki ekibi G2 ve EnVyUs’un bazı oyuncuları G2 bünyesinde birleşti. kennyS de G2’ya transfer olan oyuncular arasındaydı. Bu transfer sonrasında G2, 2017 yılı içerisinde DreamHack Open Tours 2017, ESL Pro League Season 5 ve DreamHack Masters Malmö 2017 turnuvalarında şampiyonluğa ulaşan taraf oldu. kennyS ise bu başarılar sonrasında 2017 yılının Dünya sıralamasında 6 sıra yükselerek yeniden ilk 10’a girdi ve 7. sırada yerini aldı. 2018 yılının şimdiye kadar olan kısmında G2, hiçbir şampiyonluk elde edemedi. Bu durum kennyS’in transfer olacağı iddialarını da doğurdu.

Geçmişten günümüze serimizin bu bölümünde G2 ekibinin yıldızı kennyS’i kariyerinden kısaca bahsettik. Anlatmamızı istediğiniz başka oyuncular varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Ayrıca videoyu beğenerek daha büyük kitlelere ulaşmamıza yardımcı olabilirsiniz. Bir sonraki videoda görüşmek üzere!

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Video Konusu