Connect with us

Dota 2

KFC Savaşı: KFC espor sahnesine bomba gibi giriyor

Yeni esporcular kazanmak adına Rusya ve çevresinde düzenlenecek olan KFC Savaşı Dota 2 Ligi yakında başlayacak. SK Gaming, Virtus Pro ve daha fazla espor takımı bu lig için KFC ile ortak çalışacak.

Geçen yıl tam 250 bin katılımcı yer aldı!

KFC Savaşı adı verilen bu etkinlik, Rusya ve çevresinde ki 14 yaş üzerindeki gençleri hedef alıyor. Ve sadece espor için değil futbol ve sokak basketbolu için de etkinlikler düzenlenecek. Bitti mi? Tabi ki hayır! Bunun yanında sosyal ve kültürel etkinlikler de olacak. Geçen yıl düzenlenen etkinlikte Rusya ve çevre ülkelerden gelen toplam 250 bin katılımcı yer aldı.

KFC Savaşı: Espor ilk defa yer alıyor!

KFC Savaşı aslında bir kaç yıldır düzenleniyor. Ancak ilk defa içerisinde espor etkinliği düzenlenecek. Oynanacak oyun ise bölgenin en popüler espor oyunu olan Dota 2. Bu yıl düzenlenecek olan espor etkinliklerine Moskova ve St. Petersburg başta olmak üzere toplamda 27 şehir ev sahipliği yapacak.

KFC Esports Championship

Etkinliğin espor bölümünden sorumlu partneri ESforce bugün yaptığı açıklamada etkinliğin adının “KFC Esports Championship” olarak adlandırılacağını duyurdu. Lig en az 14 yaşında veya üzeri oyunculara açık olacak. Lig, ilk dört takımın yer alacağı ve 21-22 Temmuz tarihlerinde Süper Final olarak oluşacak iki çevrimiçi elemeden oluşacak.

Kazananlar, Rusya Espor Federasyonu tarafından düzenlenen bir yıllık esport festivali olan 2018 Rus Espor Kupası’nın Dota 2 bölümünde bir puan alacak. Ödül sadece bununla da sınırlı değil, bunun yanında kazanan takıma Avrupa’da ücretsiz seyahat ödülü verilecek.

Akıl hocası bir efsane!

Dota 2’nin efsane Rus oyuncularından Yaroslav “NS” Kuznetsov, turnuva boyunca oyunculara hem antrenörlük hem de akıl hocalığı yapacak. Ve etkinliğin en büyük partneri ESforce’a ait olan Ruhub, turnuvanın canlı yayınlarını ve haberlerini yapacak.

Etkinliğin proje lideri Darya Martynova, “KFC Savaşı projesinde büyük bir ilerleme kaydettik. Ortağımız ESforce ile beraber gerçekten büyük ölçekli ve profesyonelce hazırlanmış bir etkinlik düzenleyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Çocuk yaşta espor haberleri yazmaya ve espor etkinlikleri yönetmeye başlamış bir espor tutkunu. Ayrıca sıkı bir Göztepe taraftarı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dota 2